VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHABAŘOVICKO

Lenka Cibulková ve finále Mistrovství ČR udolala kamarádku

Chabařovice – Českou šampionkou v nohejbalu singlů žen se stala Lenka Cibulková z Českého Brodu. Ve finále MČR, které se konalo potřetí v historii v Chabařovicích, porazila největší favoritku a obhájkyni titulu Lucii Vokáčovou 2:1 na sety a mohla se tak radovat ze svého premiérového titulu v singlu.

Chabařovice hostí Mistrovství ČR žen v nohejbalu

Chabařovice - Kompletní česká špička nejlepších nohejbalistek České republiky se v sobotu sjede do Chabařovic. Na místních antukových kurtech se uskuteční již 15. mistrovství ČR singlů žen a diváci se mají na co těšit!

Trmická desítka bude už v sobotu

Trmice - Od zámeckého parku v Trmicích k pomníku Přemysla Oráče povede trať 3. ročníku běžeckého závodu Trmická desítka za Přemyslem Oráčem 2016, který se poběží už v sobotu 27. srpna.

Noční chlad pomáhá kvalitě vody v přírodních koupalištích

Chabařovice, Ústecký kraj - Voda v přírodních koupalištích a nádržích v Ústeckém kraji je nadále většinou vhodná pro plavce. Šíření sinic a řas brání noční chlad.

Vláčky na zámku ovládá kastelán přes tablet

Trmice - Jan Souček je kastelánem trmického zámku už 26 let. Stejnou dobu vedle správcovství a údržby historických komnat věnoval také svému největšímu koníčku modelářství. Na jeho velkolepé železniční nádraží plné vláčků se jezdí dívat lidé z celé republiky.

Upřímná srdce pomohou hendikepovaným dětem

Chabařovicko - Na pomoc hendikepovaným dětem Honzíkovi a Davídkovi pořádá Nadační fond Matěje Proška na Jezeře Milada Běh upřímných srdcí, sportovní akci spojenou s aktivitami pro děti i dospělé. Akce se uskuteční 10. září.

V Ústeckém kraji přibývá sinic, jsou i v Chabařovicích

Chabařovice, Ústecký kraj - Kvalita vody v některých přírodních plochách v regionu se zhoršuje. Větší množství chlorofylu a také sinice se nově objevily v Nechranické přehradě, která je oblíbeným cílem turistů.

Koštovské letní hry zahájí štafeta s olympijskou pochodní

Koštov - Koštovské letní hry se uskuteční o víkendu na stadionu v Koštově.

Úřad v Trmicích v pátek zavře

Trmice - Z technických důvodů souvisejících s přestavbou bude tento pátek pro veřejnost uzavřený Městský úřad v Trmicích.

FOTO: Krosový závod ze Stadic do Suché a zpět nepřekvapil

Stadice - Nedělní krosový běh vedl převážně lesem do kopců, kde výhled do krajiny byl skutečně impozantní. Startovní čísla rozdával Jaroslav Sova, časomíru obsluhoval Jaroslav Hercík, diplomy předával Vladimír Růžička.

Voda v koupalištích je většinou nezávadná. Výjimkou jsou Chabařovice

Chabařovice, Ústecký kraj - Voda v přírodních nádržích a koupalištích v Ústeckém kraji zůstává převážně dobrá. Sinice se ve větší míře objevily v jezeře Chmelař u Úštěku na Litoměřicku a Chabařovicích, kde se kvalita vody postupně zhoršuje od začátku sezony.

Pípa za čtyřicet tisíc je zatím zlodějským úlovkem roku

Ústecko – Zvýšený počet zlodějských nájezdů u zaparkovaných aut evidují
 v letních měsících ústečtí policisté.

Úřad v Trmicích nabídne nové prostory i parkování

Trmice - Budova Městského úřadu Trmice prochází generální opravou. Nového zázemí a lepšího komfortu se dočkají jak úředníci, tak trmičtí občané.

Blanka Vajrychová se poprvé nominovala na mistrovství republiky

Roudníky, Krupka - Její sny míří vysoko, jsou však vydřené potem a nesmírnou vůlí. Tahle usměvavá slečna má vystudovanou fyzioterapii a studuje dálkově druhým rokem tělovýchovu na ústecké univerzitě.

FOTO, VIDEO: Na Miladě voněly burgery, lidé je připravovali v soutěži

Chabařovicko - Mleté maso a mobilní gril s dřevěným uhlím. To byly ingredience, které v sobotu na Miladě dostalo šest soutěžních týmů a bylo na nich, jak ochutí, ogrilují a ozdobí svůj originální burger.

Hygienici nedoporučují koupání v Chabařovicích, Varvažově a Úštěku

Chabařovice, Ústecký kraj – V přírodních nádržích a koupalištích v Ústeckém kraji je zatím voda většinou čistá. Výjimkou je jezero Chmelař u Úštěku na Litoměřicku, kde jsou sinice.

Jezero Milada láká na vodní hrátky, Laguna na laser show

Ústecko – Druhý ročník Léta na Miladě začne v sobotu v deset hodin u jezera Milada. Na návštěvníky čeká pestrý program plný soutěží a zábavy.

Sestup je velké zklamání, netají kouč Chabařovic Aleš Miltner

Chabařovice /ROZHOVOR/ – Byla to klíčová bitva, zápas o všechno. Fotbalisté Chabařovic ji ale v Tisé nezvládli, prohráli těsně 0:1 a tím byl jejich sestup z 1.B třídy definitivně zpečetěn.

AKTUALIZOVÁNO

Pomozte policii při pátrání po dvou mužích

Trmice - Trmičtí policisté žádají o pomoc při pátrání po totožnosti dvou mužů z fotografií, které jsou umístěny níže v článku.

FOTO, VIDEO: Romský temperament roztančil Trmice

Trmice - Dvanáctý ročník Různobarevného festivalu navštívily v parku Kynologického svazu stovky lidí.

Dobíjecích stanic na severu přibývá

Trmice, Severní Čechy - Dobít elektromobil můžete už na devíti místech na severu Čech.

Byli jsme rádi, že už je konec, přiznal kouč Trmic Pavel Čapoun

Trmice /ROZHOVOR/ – Po báječné podzimní jízdě přišel výsledkový propad. Fotbalisté Trmic nedokázali v jarní části navázat na povedenou první polovinu sezony a 1.B třídu zakončili na šesté pozici v tabulce.

Dálnice bude brzy hotová, ceny pozemků drží majitelé vysoko

Chabařovicko - Dálnice D8 je před dokončením. Naplní se očekávání rostoucích cen pozemků a nemovitostí?

Konec zlatých časů? Soutěž jsme skoro ani nepřihlásily, říká trenérka Slovanu

Chabařovice - Zlatá parta, která suverénním způsobem kralovala druhé lize, si musí zvykat na jiné pozice.

Chabařovice budou hostit mistrovství ČR žen v nohejbale

Chabařovice – Fanoušci kvalitního nohejbalu se mají na co těšit. Poslední srpnovou sobotu hostí oddíl TJ Slovan Chabařovice další významnou událost.

Volejbalisté Chabařovic už znají své soupeře

Chabařovice – Volejbalisté chabařovického Slovanu už znají jména svých soupeřů v novém ročníku druholigové soutěže. Za obhajobou titulu vykročí 1. října doma proti Domažlicím, které ještě před rokem hrály v první lize.

Letní Milada láká na show i občerstvení

Chabařovice – Tři odpočívadla s přístřeškem pro cyklisty, ale i vyšší standard občerstvení pro návštěvníky. Takové novinky se chystají u jezera Milada v Chabařovicích.

Dorostenci Slovanu jsou ve čtvrtfinále, dařilo se i mužům

Chabařovice - Obě družstva nohejbalistů Chabařovic se dál vezou na vítězné vlně.

Na Miladě se chystá Běh upřímných srdcí

Chabařovicko - Na pomoc handicapovaným dětem se zaměřuje Nadační fond Matěje Proška. 10. září pořádá na jezeře Milada Běh upřímných srdcí, sportovní akci spojenou s aktivitami pro děti i dospělé.

V Teplárně hořelo! Naštěstí jen cvičně

Trmice - Teplárenští hasiči vyjeli k požáru v zauhlovací věži, konkrétně na zauhlovacích a odstruskovacích pasech.

Peníze z půjčky prý nikdy neviděla. Přišla o zdraví a teď se bojí i o dům

Roudníky/Ostrava - Jak dokáží potíže s penězi zlomit člověka, ukazuje případ Ireny Matějkové z Roudníků.

FOTO: Farář požehnal manželům na zlaté svatbě

Chabařovice - Přesně před půl stoletím měli Karel a Marie Benešovi v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Chabařovicích svatbu.

Na Bílině mezi Hliňany a Koštovem vypukne neckyáda

Trmice - Tradiční neckyádu chystají v sobotu v Trmicích. Popluje se po řece Bílině na šestikilometrové trati mezi Hliňany a Koštovem.

Vzpomínka na Jirku Hurycha. Chabařovice uvidí Memoriál

Chabařovice -  Psal se rok 1991 a plochodrážní sezona u nás i v zahraničí byla v plném proudu. A plochou dráhou žil i ústecký rodák a odchovanec Chabařovic Jiří Hurych (*13.8.1970).

Kurz pro dobrovolné hasiče: Stavba polního evakuačního střediska

Chabařovicko - Zástupci jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí z celého Ústeckého kraje si u jezera Milada v Chabařovicích rozšířili znalosti a dovednosti.

AKTUALIZOVÁNO

U Trmic srazil vlak ženu. Ta střet nepřežila

Trmice  - Mezi železničními zastávkami Trmice a Řehlovice na Ústecku srazil v pátek brzo ráno vlak ženu. Ta střet nepřežila.

Muži Slovanu opět excelovali, smázli Pankrác

Chabařovice – Týden po remíze s největším favoritem letošního ročníku druholigové soutěže z Mnichova Hradiště se nohejbalisté chabařovického Slovanu vrátili zpátky na vítěznou vlnu.

Na Miladě porazil mladý Pinc zkušeného Procházku

Chabařovicko - Na startu se sešlo 179 běžců, Zuzka Rusínová držela palce soupeřkám a nabízela jim vodu, Kateřina Ježková přijela na kole a doprovázela sportovce kolem jezera, starosta Chabařovic předával ceny a Petr Kostovič laskavým slovem nabádal sportovce k ostražitosti, vedro bylo totiž vyčerpávající.

Pod dohledem Stanislava Bartůška zaplavili Miladu cyklisté

Roudníky - Moc nechybělo a cyklistický závod na Miladě pokořil hranici tří set závodníků. Na akci si našla cestu Česká televize v čele s populárním moderátorem Stanislavem Bartůškem.

FOTO: Dvoutakty bublaly na Ústecku i Teplicku

Chabařovice, Srbice - Bublání dvoutaktních motorů znělo o víkendu Ústeckem a Teplickem. Konal se další ročník srazu majitelů vozidel produkce automobilek bývalé NDR s názvem Dvoutakti na kolejích.

FOTO: Jezero Milada zahájilo druhou návštěvnickou sezonu

Chabařovicko - Den otevřených dveří 100 let Teplárny Trmice byl oficiálně zahrnut do Víkendu na Miladě, který zahajoval letní sezonu tohoto jezera. Jubileum Teplárny Trmice přišlo v sobotu společně s jejími zaměstnanci oslavit 456 zájemců o prohlídku provozu.

Přijďte se podívat na teplárenskou babičku

Trmice - Sto let své existence si 4. června od 9 do 16 hodin připomene Teplárna Trmice velkolepým Dnem otevřených dveří.

Nohejbalisté Slovanu doma remizovali a zůstávají druzí

Chabařovice – Nohejbalisté Slovanu Chabařovice ztrátu na lídra druholigové soutěže nesnížili. Na domácí půdě remizovali s týmem Mnichova Hradiště 5:5 a na druhém místě ztrácejí na vedoucí celek dál čtyři body.

Před rokem otevřelo své pomyslné brány jezero Milada

Chabařovicko - Povrchovými doly zničená krajina bývá mnohdy rekultivována zatopením. Vzniklá jezera, spolu s pozdější vegetací a infrastrukturou, utváří zcela nový ráz kdysi "měsíční" krajiny a přináší nové rekreační i hospodářské možnosti.

FOTO: Letečtí záchranáři cvičili na Miladě

Chabařovicko - Vodu jezera Milada si vyzkoušeli lidé z letecké záchranné služby, kteří tu v uplynulých dvou dnech pilně cvičili.

Nohejbalové týmy Chabařovic dál válí

Chabařovice – Nohejbalové týmy chabařovického Slovanu mají formu jako hrom! Muži si doma v rámci 2. ligy poradili s posledním Hlavencem 6:4 a probojovali se už na druhé místo tabulky!

Mladí hasiči z Chabařovic tančí zumbu

Chabařovice - V Chabařovicích hýbou činností sboru mladí hasiči. Je jich pětačtyřicet a vedoucími jsou Jana a Libor Vernerovi. Zdatnými pomocníky jsou Kateřina Hrdličková a Jaroslav Krejčí.

Hygienici sledují kvalitu vody na koupalištích. Začali na Miladě

Chabařovicko, Ústecký kraj - Hygienici v Ústeckém kraji chystají kontrolu přírodních veřejných koupališť. Na seznam sledovaných vodních ploch přibude jezero Milada u Ústí nad Labem.

Týmy Slovanu opět zvítězily

Chabařovice - Nohejbalová družstva Slovanu Chabařovice slaví další cenné výhry!

Koupaliště na Ústecku se připravují na novou sezonu

Ústecko - Poté, co se rozjelo termální koupaliště v Brné, připravují se na otevření také provozovatelé dalších přírodních koupališť na Ústecku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT