VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHABAŘOVICKO

Volejbalisté Chabařovic už znají své soupeře

Chabařovice – Volejbalisté chabařovického Slovanu už znají jména svých soupeřů v novém ročníku druholigové soutěže. Za obhajobou titulu vykročí 1. října doma proti Domažlicím, které ještě před rokem hrály v první lize.

Letní Milada láká na show i občerstvení

Chabařovice – Tři odpočívadla s přístřeškem pro cyklisty, ale i vyšší standard občerstvení pro návštěvníky. Takové novinky se chystají u jezera Milada v Chabařovicích.

Dorostenci Slovanu jsou ve čtvrtfinále, dařilo se i mužům

Chabařovice - Obě družstva nohejbalistů Chabařovic se dál vezou na vítězné vlně.

Na Miladě se chystá Běh upřímných srdcí

Chabařovicko - Na pomoc handicapovaným dětem se zaměřuje Nadační fond Matěje Proška. 10. září pořádá na jezeře Milada Běh upřímných srdcí, sportovní akci spojenou s aktivitami pro děti i dospělé.

V Teplárně hořelo! Naštěstí jen cvičně

Trmice - Teplárenští hasiči vyjeli k požáru v zauhlovací věži, konkrétně na zauhlovacích a odstruskovacích pasech.

Peníze z půjčky prý nikdy neviděla. Přišla o zdraví a teď se bojí i o dům

Roudníky/Ostrava - Jak dokáží potíže s penězi zlomit člověka, ukazuje případ Ireny Matějkové z Roudníků.

FOTO: Farář požehnal manželům na zlaté svatbě

Chabařovice - Přesně před půl stoletím měli Karel a Marie Benešovi v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Chabařovicích svatbu.

Na Bílině mezi Hliňany a Koštovem vypukne neckyáda

Trmice - Tradiční neckyádu chystají v sobotu v Trmicích. Popluje se po řece Bílině na šestikilometrové trati mezi Hliňany a Koštovem.

Vzpomínka na Jirku Hurycha. Chabařovice uvidí Memoriál

Chabařovice -  Psal se rok 1991 a plochodrážní sezona u nás i v zahraničí byla v plném proudu. A plochou dráhou žil i ústecký rodák a odchovanec Chabařovic Jiří Hurych (*13.8.1970).

Kurz pro dobrovolné hasiče: Stavba polního evakuačního střediska

Chabařovicko - Zástupci jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí z celého Ústeckého kraje si u jezera Milada v Chabařovicích rozšířili znalosti a dovednosti.

AKTUALIZOVÁNO

U Trmic srazil vlak ženu. Ta střet nepřežila

Trmice  - Mezi železničními zastávkami Trmice a Řehlovice na Ústecku srazil v pátek brzo ráno vlak ženu. Ta střet nepřežila.

Muži Slovanu opět excelovali, smázli Pankrác

Chabařovice – Týden po remíze s největším favoritem letošního ročníku druholigové soutěže z Mnichova Hradiště se nohejbalisté chabařovického Slovanu vrátili zpátky na vítěznou vlnu.

Na Miladě porazil mladý Pinc zkušeného Procházku

Chabařovicko - Na startu se sešlo 179 běžců, Zuzka Rusínová držela palce soupeřkám a nabízela jim vodu, Kateřina Ježková přijela na kole a doprovázela sportovce kolem jezera, starosta Chabařovic předával ceny a Petr Kostovič laskavým slovem nabádal sportovce k ostražitosti, vedro bylo totiž vyčerpávající.

Pod dohledem Stanislava Bartůška zaplavili Miladu cyklisté

Roudníky - Moc nechybělo a cyklistický závod na Miladě pokořil hranici tří set závodníků. Na akci si našla cestu Česká televize v čele s populárním moderátorem Stanislavem Bartůškem.

FOTO: Dvoutakty bublaly na Ústecku i Teplicku

Chabařovice, Srbice - Bublání dvoutaktních motorů znělo o víkendu Ústeckem a Teplickem. Konal se další ročník srazu majitelů vozidel produkce automobilek bývalé NDR s názvem Dvoutakti na kolejích.

FOTO: Jezero Milada zahájilo druhou návštěvnickou sezonu

Chabařovicko - Den otevřených dveří 100 let Teplárny Trmice byl oficiálně zahrnut do Víkendu na Miladě, který zahajoval letní sezonu tohoto jezera. Jubileum Teplárny Trmice přišlo v sobotu společně s jejími zaměstnanci oslavit 456 zájemců o prohlídku provozu.

Přijďte se podívat na teplárenskou babičku

Trmice - Sto let své existence si 4. června od 9 do 16 hodin připomene Teplárna Trmice velkolepým Dnem otevřených dveří.

Nohejbalisté Slovanu doma remizovali a zůstávají druzí

Chabařovice – Nohejbalisté Slovanu Chabařovice ztrátu na lídra druholigové soutěže nesnížili. Na domácí půdě remizovali s týmem Mnichova Hradiště 5:5 a na druhém místě ztrácejí na vedoucí celek dál čtyři body.

Před rokem otevřelo své pomyslné brány jezero Milada

Chabařovicko - Povrchovými doly zničená krajina bývá mnohdy rekultivována zatopením. Vzniklá jezera, spolu s pozdější vegetací a infrastrukturou, utváří zcela nový ráz kdysi "měsíční" krajiny a přináší nové rekreační i hospodářské možnosti.

FOTO: Letečtí záchranáři cvičili na Miladě

Chabařovicko - Vodu jezera Milada si vyzkoušeli lidé z letecké záchranné služby, kteří tu v uplynulých dvou dnech pilně cvičili.

Nohejbalové týmy Chabařovic dál válí

Chabařovice – Nohejbalové týmy chabařovického Slovanu mají formu jako hrom! Muži si doma v rámci 2. ligy poradili s posledním Hlavencem 6:4 a probojovali se už na druhé místo tabulky!

Mladí hasiči z Chabařovic tančí zumbu

Chabařovice - V Chabařovicích hýbou činností sboru mladí hasiči. Je jich pětačtyřicet a vedoucími jsou Jana a Libor Vernerovi. Zdatnými pomocníky jsou Kateřina Hrdličková a Jaroslav Krejčí.

Hygienici sledují kvalitu vody na koupalištích. Začali na Miladě

Chabařovicko, Ústecký kraj - Hygienici v Ústeckém kraji chystají kontrolu přírodních veřejných koupališť. Na seznam sledovaných vodních ploch přibude jezero Milada u Ústí nad Labem.

Týmy Slovanu opět zvítězily

Chabařovice - Nohejbalová družstva Slovanu Chabařovice slaví další cenné výhry!

Koupaliště na Ústecku se připravují na novou sezonu

Ústecko - Poté, co se rozjelo termální koupaliště v Brné, připravují se na otevření také provozovatelé dalších přírodních koupališť na Ústecku.

Pochod Koštovská desítka se vrací, má už 16. ročník

Koštov - Na tradiční akci Koštovská desítka zve v sobotu 14. května sportovní a kulturní komise Koštov.

FOTO: Policisté představili techniku i zvířecího nováčka Britu

Chabařovice - Akční dopoledne zažili včera žáci Základní školy v Chabařovicích. Policisté z Ústí jim připravili řadu preventivních, vzdělávacích, ale hlavně zážitkových aktivit.

Chabařovická pouť bude plná zábavy

Chabařovice - Spoustu zábavy slibuje program 23. ročníku Chabařovické pouti, která o víkendu zaplní město tisícovkami domácích i přespolních účastníků.

Nohejbalisté Slovanu přivezli výhry z jihu

Chabařovice, České Budějovice - Skvělými výkony se v Českých Budějovicích prezentovali nohejbalisté Chabařovic.

FOTO: Chuderov v Chabařovicích otočil v závěru

Chabařovice, Ústecko – Parádní přestřelku jako z Divokého západu viděli v pokračování 1.B třídy diváci v Chabařovicích. O záchranu bojující domácí tým vedl nad lídrem tabulky z Chuderova 3:0 a 4:2, nakonec ale v závěru ztratil všechny body a prohrál 4:5.

Stát pozemky kolem jezer Most a Milada obcím zčásti převede

Chabařovicko, Most - Stát nejspíš převede na obce rekultivované pozemky kolem jezer Most a Milada u Ústí nad Labem částečně bezúplatně. Za plochu pro komerční využití by obce zaplatily.

V Chabařovicích hledají nového strážníka

Chabařovice - V Chabařovicích hledají nového strážníka městské policie. Ten bude mít na starosti obvod města Chabařovice včetně Roudníků a Přestanova.

FOTO: Leštěnky a Bouračky nadchly fanoušky

Chabařovice - Třetí ročník Autopoint Cupu odstartoval v sobotu v Chabařovicích. Jde o amatérský seriál závodů v autocrossu a rallyecrossu.

Nohejbalisté Slovanu na úvod prohráli

Chabařovice - Muži Chabařovic nestačili ve 2. lize na nováčka. Dorostenci naopak vedou nejvyšší soutěž.

Škoda. Fotbalisté Chabařovic promrhali dvougólový náskok

Chabařovice, Unčín - Fotbalisté Chabařovic sahali v Unčíně po bodech a vedli už 2:0, nakonec se ale vrátili s porážkou 2:3 a dál se musí bát o přežití v 1.B třídě. Po porážce jsou jedenáctí.

Trmice se po pauze strachovaly o výhru

Trmice - Po porážce v minulém kole s Chuderovem fotbalisté Trmic zabrali a bodovali naplno.

Zámek Trmice hostí pěvecký recitál

Trmice - Pěvecký recitál Daniela Matouška a jeho hostů se uskuteční v klavírním sále zámku v Trmicích ve čtvrtek od 16.30.

Peníze z koncertů půjdou na konto Bílá pastelka

Trmice - Tento měsíc se konají Benefiční koncerty pro Bílou pastelku na pomoc dětem se zrakovým postižením ve třech městech Ústeckého kraje a v Plzni. V úterý 26. dubna bude jeden z nich hostit zámek v Trmicích

Chuderov otočil duel v Trmicích penaltou v závěru

Trmice – Vrcholem programu 16. kola 1.B třídy byl souboj dvou týmů z čela tabulky. V derby dvou zástupců Ústecka se střetly domácí Trmice s vedoucím Chuderovem.

Jarní Dubickou vyhráli Josef Procházka a Kateřina Ježková

Dubice - Počasí nebylo na opalování, zájemců o běh bylo stejně hodně. David Cihlář s mikrofonem v ruce vítal sportovce, opakovaně připomínal časový harmonogram, řídil dopravu.

FOTO: Přestanov tlak neustál, v Chabařovicích urval jen bod

Chabařovice – Cenné dva body vybojovali v pokračování 1.B třídy fotbalisté Chabařovic. V domácím derby s Přestanovem celý zápas prohrávali, tři minuty před koncem ale srovnali z penalty a v následném rozstřelu potvrdili, že penalty kopat umí. Po výhře 2:1 jsou desátí v tabulce, hosté klesli na sedmou příčku.

FOTO: Krásné staré stroje burácely v Chabařovicích

Chabařovicko – Vůně vysokooktanového benzínu mísící se s pachem spálených pneumatik a nezaměnitelným zvukem závodních motorů. Takové bylo nedělní dopoledne v Chabařovicích a okolí.

Legendy rallye budou v neděli řádit v Chabařovicích

Chabařovice - Legendární auta i jezdci automobilových soutěží se v neděli dopoledne představí na plochodrážním stadionu v Chabařovicích. Právě zde odstartuje program závěrečného dne letošní Rallye Praha Revival.

Obchodní zónu v Trmicích ohlídá Velký bratr

Trmice - Zákazníci nakupující v obchodní zóně v Trmicích se možná už brzy budou cítit zase o něco bezpečněji. Zdejší parkoviště chce vedení města osázet kamerovým systém a odhalit tak případné zlodějíčky.

Přírodovědecká procházka kolem jezera Milada bude za každého počasí

Chabařovicko - Přírodovědeckou procházku kolem jezera Milada připravuje na sobotu 9. dubna Dobrovolný svazek obcí Jezero Milada.

Penaltový mág Lukáš Král znovu čaroval

Chabařovice, Dobkovice - Jakmile dojde zápas Chabařovic k penaltovém rozstřelu, mohou se hráči Slovanu pomalu radovat z výhry. Jejich gólman Lukáš Král je totiž specialistou na penalty.

Karel IV. bude slavit v trmické knihovně

Trmice - Noc s Andersenem připravila na sobotu Městská knihovna v Trmicích.

Jsem na mužstvo hrdý, říká kouč volejbalistů Chabařovic

Chabařovice /ROZHOVOR/ – Dlouhých pět let čekali na triumf ve 2. lize. Volejbalisté Chabařovic skončili v předchozích letech vždy mezi nejlepšími, prvenství jim ale stále unikalo.

AKTUALIZOVÁNO

Učitel Marcel Cichý vyvázl jenom s podmínkou

Trmice, Ústí nad Labem - U ústeckého krajského soudu padly v pátek rozsudky za drogovou trestnou činnost. Učitel a zastupitel Trmic Marcel Cichý byl odsouzen ke dvěma rokům vězení, a trest mu byl podmínečně odložen na čtyři roky. Jeho bratranec Pavel Kišš dostal tři roky s podmínkou na pět let. Pouze Ladislav Cichy byl za prodej pervitinu na Slovensko odsouzen do vězení na 8,5 roku.

Žalobkyně žádá pro zastupitele Cichého deset let vězení

Trmice, Ústí nad Labem - Státní zástupkyně požaduje pro zastupitele Trmic na Ústecku a učitele tamní základní školy Marcela Cichého trest až 10 let vězení, viní ho z distribuce drog v Ústeckém kraji a na Slovensku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT