deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Petr Vodseďálek

Šéfredaktor Libereckého deníku

Deník

Do Deníku jsem nastoupil před 6 lety ještě během studia žurnalistiky na Univerzitě Palackého v Olomouci. Titul jsem nakonec nedostal, ale o to více jsem se ponořil do práce pro lokální noviny. Z přednášek a předpovědí teoretiků vypadalo, že tištěné noviny skončí a všechno zpravodajství a publicistika se přesune do online prostředí.

Deník

Naštěstí to nedopadlo pro noviny tak černě a já jsem rád, že si každý den mohu prolistovat Liberecký deník ve fyzické podobě stejně jako tisíce lidí v celé republice, kteří mají deník předplacený nebo si pro něj každý den chodí do trafiky.

Deník

Za dobu co pracuji v redakci Libereckého deníku jsem vystřídal několik pozic. Začínal jsem jako krajský redaktor, pak jsem se přesunul na pozici šéfredaktora, pak jsem editoval týdeníky a aktuálně pracuji na reportérské pozici.

Deník

To znamená, že rozsah zpráv, o kterých denně píši je velice široký a různorodý. Od dění na radnici a na kraji, přes klima, kulturu nebo architekturu se často věnuji i sociálním tématům a když si to situace vyžádá i černé kronice.

Deník

Často píši o kauze hnědouhelného dolu Turów, kterou sleduji už pátým rokem. Rád bych se více věnoval tématům spojeným s klimatickou změnou, tak jak jsem psal pro denik.cz během Summitu OSN v Madridu minulý prosinec. Své práci věřím a baví mě.

< Předchozí
1 z 5
Další >

Nejnovější články redaktora:

Napište zprávu redaktorovi:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků severních Čech:

Prozkoumejte jiný region ČR: