Lázně vznikly za Schichtových časů a sloužily lidem až do doby po listopadové revoluci.

Pak se ale kvůli zpackané privatizaci objekt dostal do rukou neschopných vlastníků, léta byl zavřený a chátral. V poslední době začalo být zřejmé, že nejspíše skončí ve veřejné dražbě, čímž se naskytla šance pro obec, jak privatizační chybu napravit. A zdálo se, že je vše na nejlepší cestě.

Zakoupení a obnova lázní do jejich původní podoby představovaly jeden z předvolebních slibů střekovské ČSSD. Ta nyní obvodu vládne v koalici s ODS, která tvrdila, že plán podporuje. Zůstalo ale jen u slibů, na radnici se nenašel nikdo, kdo by je byl schopen realizovat, a když k dražbě došlo, Střekov na lázně neměl připravený ani halíř.

Přitom jedině zakoupením objektu mohla obec ovlivnit, co s lázněmi bude, a zajistit, že budou znovu sloužit veřejnosti. Cena nebyla příliš vysoká a po zakoupení by bylo možné žádat o dotace z evropských a dalších fondů, případně i hledat „průhledného“ investora.

Nyní lze pouze doufat, že lázně nejsou v rukou dalšího spekulanta. Záruky, že vše neskončí stejně špatně jako za předchozích vlastníků, nejsou žádné a pravděpodobnost, že bude objekt opět sloužit lidem, nejlépe opět jako lázně, jak si veřejnost přeje, není velká.

Je možné, že si obyvatelé města, ani „žralok“, jak starosta Střekova Vlastimil Žáček sám sebe označuje, ve Vrbenského lázních už nikdy nezaplavou. Z čeho se tedy Žáček raduje? Asi mu ke spokojenosti stačí pouhý fakt, že to nebude on a radnice, kdo se bude muset o osud lázní starat. A pokud budou dál chátrat, bude moci radnice dál, až do jejich spadnutí, svalovat vinu na někoho jiného.