Nevím tedy, jak to zapůsobilo na vás, ale mně spadla brada.

Obzvlášť po tom, co vůbec nejdrsnější snížení oznámil střekovský starosta – restauratér Vlastimil Žáček. Dokonce prý chtěl ctěnému střekovskému zastupitelstvu navrhnout, aby ten zbytek darovalo dětskému domovu.

Tak nějak se to nepovedlo, prý mu to neodsouhlasila koalice. Jelikož střekovskou ODS pan starosta drží pevně v rukou, potom byla proti ČSSD.

Ostatně, místostarosta Václav Křeček se mi k tomu i přiznal, když řekl, že navrhl poněkud mírnější řešení. Zarážející ovšem je, že na mimořádném zastupitelstvu, kde se o tom jednalo, byl i Arno Fišera, nebo neštěmická starostka Liana Wagnerová.

Člověk se pomalu neubránil dojmu, že se připravuje nějaký komplot. Moje nadšení pro snižování platů zastupitelům však opadlo hned druhý den.

Poté, co jsem se dozvěděl, po letmém mrknutí do zákona, že snížit plat primátorovi, či starostům, může jen vláda a místní samospráva na to nemá vliv.

To se to pak tlachá o snižování odměn a platů, to se to navrhují drastická opatření k ušetření peněz v rozpočtu. Když se mě to vlastně vůbec nedotýká.
Inu, tak už to bývá.

Čemu se vlastně divím. Dělám, jako bych nevěděl, že nejlépe se utahují cizí opasky.