Zkrátka, monumenty se prostě šiknou!! Když se nedá dělat něco rozumnějšího… A v čem jsme horší než centrála? Ani v Ústí není do čeho píchnout, tak proč ne monument? A dokonce multifunkční !!!

Funkce inspirativní: Pokud vůbec někdy pojede, lze se za pouhých 15 CZK svézt odnikud nikam a rozhlédnout směrem k Městským lázním, co jsou pořád na ocet anebo k někdejším Lázním doktora Vrbenského, co jsou už jen „někdejší“.

Třeba to rozhlédnutí tím či libovolným směrem inspiruje rozhlédnout se i po hospodaření města… Namísto skate-bike haly: Milovníci adrenalinu se po večerech mohou pověsit na její kotvu a testovat, zda je vzdušná vlhkost natolik vysoká, že z železniční troleje konečně přeskočí jiskra až k podkůvkám odvážlivcovým.

Cestovní ruch: Tichý romantik naopak pochopí, čím se město - Eiffelovky ni Schönbrunnu ve svém srdci nemaje - vymyká evropskému průměru. Totiž balvanem znělce, vybydleným chemickým areálem a na pětkrát prodaným zámečkem - umělým, jak Helenčiny zuby… A pochopitelně nadmíru prozíravým staršovstem! No nekupte to.

Poznávací: Co je ale super – svou práci si ta nepostradatelná atrakce odvede i tehdy, bude-li jenom tak stát. (Nemyslím „stát“ těch 80 milionů a dalších šest ročně za provoz! Stát jako nevozit.)

Všimli jste si kabinek? Jsou tak krááásně transparentní. Průhledné, přesně jako samo město a jeho radní, kteří nejlépe vědí, co tady potřebujeme. Milují nás a nic před námi neskrývají. Proto také při nedávných zatěžkávacích zkouškách vyslali jasný a zřetelný vzkaz.

Občane, pamatujeme na tebe, milujeme tě a myslíme na tebe – Jsi pro nás přesně totéž. Spolehlivý, atraktivní a dobře manipulovatelný sud piva. Tak mlč a houpej se…

Jaroslav Achab Haidler
ředitel Činoherního studia