Kolikrát za to dostal jen nízký trest s podmínkou, nebo tak maximálně dva až pět let.

Přičemž výsledná výše trestu klesala přímou úměrou k tloušťce prkenice dotyčného arogantního a nezodpovědného řidiče. Kolikrát se mu ani nic nestalo a u soudu se tvářil, jakoby přejel králíka.

Lhostejný k neštěstí, jež způsobil do té doby šťastným rodinám. Kolikrát, kolikrát, kolikrát… To už snad ani nevím.

Oč je to horší, že podobné věci se dějí stále dokola. Stále dokola novináři a všemožní pisálci do světa vykřikují, jak je to nespravedlivé, hnusné, nemravné, jaká je to lumpárna. Nakonec si ale vždycky všichni řekneme, že je to hrozné a zase se nic neděje.

Jenže následky takové nehody si lidé s sebou ponesou celý život. Ty oběti. Navštívil jsem před nedávnem speciální základní školu Pod Parkem. Tam jsem viděl chlapce s jizvou přes celou hlavu. Jen tak netečně seděl. Nehýbal se. Vezli ho na vozíčku. Strašný pohled.

Když jsem se nesměle zeptal, co s ním je, čím, že je nemocný, řekli mi, že ho srazilo auto. Já nevím, co se stalo. Ale to, co vím, je, že v této zemi není sám a že dost jich bude obětí právě onoho ožralého dobytka za volantem. Včera se můj kolega stal navečer svědkem dopravní nehody. Zase jeden opilec v autě srazil ženu a jel přitom v protisměru.

Myslím si, že nemá smysl oběti a nehody popisovat. Ale co smysl určitě má, je změna našeho zákoníku. Jsem hluboce přesvědčen o tom, že trest za takovou lumpárnu, jakou je chlast za volantem, musí být daleko horší. Ten, kdo srazí člověka a zabije ho, protože byl nalitý, jak zákon káže, to je u mne vrah. Vrah ne veselý, ale docela obyčejný darebák. Jako takový by měl být také souzen a potrestán. Za vraždu. Nebo pokus o ni, pokud ho chytí s alkoholem v krvi. Bez výjimky!

Možná by tedy už naši poslanci měli konečně přestat hloupě tlachat v parlamentu a začít s tím něco dělat. Je mi přitom srdečně putna, který z jejich kamarádíčků se vozí opilý v luxusním voze. To pro mne fakt není řidič, ale docela obyčejný lump, co patří za mříže.