Já si například pamatuji a snad mě paměť neklame, že ústecký kostel Nanebevzetí Panny Marie míval v oknech místo těch žlutých skel překrásné vitráže.

Už je nemá, škoda. Také si pamatuji, že Florián v Krásném Březně míval nádherný zvon.

Než ho nějací uličníci ukradli a prodali do sběru za pět tisícovek. Škoda, přeškoda. S každou zničenou památkou totiž ztrácíme část našeho kulturního dědictví a že občas máme na co být hrdí.

Takže mě vždy potěší, když někde církevní památku opraví, či doplní, tak jako v Petrovicích, kde v místním kostele znovuzprovoznili zvon. Takže, palec nahoru.

Já nechci být špatným prorokem, ale mám takový pocit, že se brzy, v nějaké tiskové zprávě, dočtu, že Městské sady, nedávno „přejmenované“ na Aktivní park, bude po roční „revitalizaci“ zase potřeba hodně rychle zavřít a opětovně zrevitalizovat.

Vypadávají z něj dlažební kostky, zábradlí je dětem na pytel, protože na něj nedosáhnou a bublanina, zvaná geotkanina, místo aby prckům neubližovala, jednomu z nich dokonce roztrhla pysk. Nejveselejší na tom je, že k odpovědnosti se teď nikdo nehlásí. Takže dávám palec dolů.

Já sice nevím komu, ale viník to ví až moc dobře, že jo.

INFORMOVALI JSME VÁS ZDE:

Zvon kostela bez střechy bude po letech sloužit svému účelu

Ústečané: Park se nepovedl