Ale co vím jistě, velkou roli v tom sehrála výchova.

Jestliže se jim, těm dvěma lotrům, už od dětství nedostalo vychování ve smyslu, tohle se dělat může a tohle už by se dělat nemělo, případně tohle se prostě nedělá, žádný div, že provedli to, co provedli.

To ovšem není ojedinělý případ. Je jen nejhorší a nejkřiklavější. Dnes a denně se setkávám s tím, že příslušníci tohoto etnika znepříjemňují život svým spoluobčanům, lhostejno, zda Čechům, Romům, nebo třeba Hotentotům.

Že zničili tohle, ukradli tamto, šikanovali toho, či tu. Jen se o tom prostě nemluví, mluvit div že nesmí, aby ještě ten, co si to dovolil říci nahlas, nebyl popotahován u soudu pro jakýsi iluzorní rasismus.

Vůbec se pak nedivím, že spousta slušných lidí pak nelibě nese, že je nějaká neziskovka chce vychovávat, aby si těchto spoluobčanů vážila a měla pro ně pochopení. Já si myslím, že tyhle neziskovky by měly hlavně vychovávat nepřizpůsobivé. Já osobně rasismem netrpím.

Ale v každém případě dávám za pravdu tomuto prohlášení: „Lidská práva a občanské svobody druhého končí tam, kde omezují moje lidská práva a mé občanské svobody.“