To se, vážení přátelé, politicky korektně (kterýžto slovník tak z duše nenávidí pan Václav Ješitný) říká dnes kulantním obratem : „Podle zákona“. Nevěříte? Stačí si nalistovat webové stránky města, kde služební odpovídač/ pohádkář reaguje na vaše dotazy.

„Za zhruba půl miliardy pořídí město 26 nízkopodlažních trolejbusů – jeden za, dejme tomu, 10 milionů. To je slušná pálka, 260 milionů – z eurodotace. Prima! A za druhou polovinu se udělá spousta dalšího dobra. Například obratiště, točny a tzv. inteligentní zastávky …

Ale nebylo by výhodnější namísto těch inteligentních zastávek pořídit o pár trolejbusů navíc? Jestli budou tak inteligentní jako ty plastikové telefonní budky, které tuhle nedávno vystřídaly sice nevkusné, ale pořád ještě funkční a přinejmenším prostornější zastávky na hlavní trase městem, tak takové rádi oželíme. A každý další trolejbus navíc Ústečáka potěší.

Aspoň se budou mít bezdomovci šanci vyspat v čisťoučkém! A bude to dělat stejně inteligentní firma jako ta euroAWk, nebo bude konečně výběrové řízení průhledné a transparentní podlé té transparentnosti, jak se podle volebního zákona zaklínala celá pestrobarevná koalice?

Anebo zase bude losováníčko za zavřenými dveřmi doplněné ve výsledku o kýbly s bambusem - jeden za „pouhých“ 23 tisíc (!!), ale podle zákona?

Bude už město konečně transparentní anebo zase zkusí čarovat?“ ptá se státních úředníků na jejich vlastním webu někdo z vás. Odpověď - už znáte: „Co se ptáš. Fuck you.  Podle zákona…. V neúctě tiskový mluvčí města…“

No, demokraticky děkuji…

Jaroslav Achab Haidler, ředitel Činoherního studia