Poprvé, hned po svém zvolení v listopadu, slíbil rozhovor v prosinci. V prosinci se ještě necítil a slíbil ho po Novém roce. Ani v lednu nebyl ve své kůži, ale rozhovor slíbil na únor.

Tak jsem ho nechal rozkoukat až do konce března. A co on? Prý se rozhodl, že s Ústeckým deníkem nebude mluvit. Nic proti, ale proč něco předtím třikrát sliboval?

Primátor o sobě tvrdí, že je slušný člověk, a proto s Deníkem nebude mluvit. Konkrétně primátorovi vadí diskuze na našem webu pod články, kde se zmiňuje jeho jméno. „Často mě tam lidé osočují, a to mi vadí,“ řekl mi.

Co k tomu dodat? Vulgární a rasistické příspěvky mažeme, ale když někdo napíše, že mu primátor neodpověděl na pozdrav, a proto se mu zdá nafoukaný, pak tento příspěvek necháme. Nevíme, jestli to je pravda, nebo není. Nejsme soudci. Současně víme, že příspěvky z anonymní internetové diskuze musí každý brát s rezervou.

Každý den čte Ústecký deník přes deset tisíc Ústečanů. A právě vám tak primátor tímto svým gestem vzkazuje: Je mi jedno, co chcete ode mě vědět a vysvětlit.

Do redakce nám chodí řada dotazů na primátora, ale on s našimi čtenáři prostě nechce mluvit. Tohle chování mi jako slušné nepřipadá.

Komunikace s novým vedením Ústí pod taktovkou Víta Mandíka je pro všechny novináře obtížná. Na všechny dotazy vám odpovídá jen mluvčí, a to ještě písemně a za několik dní. Tím je pro nás těžké pro vás sehnat aktuální reakce a informace od vedení města.

Rozhovor s Vítem Mandíkem, který jste si v Deníku mohli přečíst před čtrnácti dny, byl vedený po mailu a bude tedy prý nadlouho poslední. Komicky v tomto duchu vyznívá vyjádření Víta Mandíka, že „…primátor musí být hlavně komunikátorem“.

Na jednu stranu se primátorovi nedivím, že s Deníkem nechce mluvit. Otázky nejsou vždy příjemné a jemu se je nechce Ústečanům vysvětlovat. Například, čím si vysloužila jeho „bývalá“ firma dotaci 80 milionů na stavbu hotelu na Větruši…

Vladimír Mayer je šéfredaktor Ústeckého deníku. Každou sobotu vycházejí v Deníku jeho tradiční rozhovory doplněné karikaturou "Otázky šéfredaktora". Na webových stránkách je vždy najdete v neděli po 7.00 hodině
Kontakt: vladimir.mayer@denik.cz