To je fantastická šance. Pro slony, hyeny i ovce! V čem? „Ta věc“ prozatím nestojí a tak se dá skutečně přemýšlet! Zejména o tom, komu a čemu ty penízky nakonec prospějí?

ZOO má totiž parkoviště dvě. Horní a to „melounové“. Věhlasný pravdomluvec pan Řeřicha rozprávěl o „stavebnicovém“ řešení plánované novostavby. Tím pádem lze ale stavebnici rozdělit a rovnou investovat do obou parkovišť. A třeba i skromněji, za pouhých padesát.

I tak je to docela slušný balík (a dost parkovacích míst nám přibude i za Žlutým hnusem, včetně těch zisků do městské kasy, co z tak vstřícného kroku vůči přátelům, určitě poplyne).

Tím pádem se možná podaří vyšetřit i těch třicet míčů tolik potřebných na pavilon slonů. (Co bude chybět, aby ústecká ZOO mohla být výjimečnou v celém česko-saském regionu, určitě rády doplatí Trmice a na zbytek lze uspořádat sbírku.)

Čím více firem se o zakázku přihlásí – transparentně a s návrhy, co jsou schopny za 80 míčů pro ZOO reálně (!!) udělat, tím větší mají ústečtí sloni šanci. Stačí jen dobře nastavit parametry výběrka. A jestli dobrej nápad na Unii neprojde, tak je buď blbě přednesen, anebo to smrdí jinde.

Tak svoji férovou šanci (anebo šanci na férovost) dostanou i hyeny. Ty z Rady, radnice a okolí. Čím méně budou losovat a čím otevřeněji glosovat, jak se šance pro ZOO vyvíjejí, možná tu svitne i naděje, že jim jde i o město. A je to vlastně i šance pro nás, zdánlivé ovce! Pojďme jim otevřeně říci, hlas po hlasu, že už, kurňa, chceme do osudu svého města vidět přehledně, protože jim to, díky losování a pronájmům, pořád nějak neodsejpá.

Jaroslav Achab Haidler