Koruna se libře ještě dlouho nevyrovná. To nám spíš stokrát raději razantně zdraží chleba a vodu už nejen Nečasova „devatenáctka“, ale dokonce i pan ministr zemědělství (a nejen chleba!).

Netvrdím, že kdybychom respektovali některé britské modely, bude mít koruna brzičko tu samou sílu jako libra, ale rozhodně bychom se mohli léčit, parkovat, studovat, dávat děti do školky a snad i nakupovat – i tady v Ústí a jeho okolí – bez skřípání zubů a průvanu v peněženkách.

Vezměme si třeba lady Brooksovou. To je panečku rychlík. A Britové jakbysmet. V pátek kvůli skandálu odstoupila z funkce a v neděli v podvečer už bručela za mřížemi. Pan Benda (Krajská zdravotní) odstoupil s velkými poctami daleko dříve než Brooksová a pořád nic.

Jeho spolupachatel Šulc je úplně ve vatě a stejně tak i mini-Kalousek, skandální opisovač svých vlastních bakalářek, podvodník občanů tichým tunelem okolo územního plánu (tunelem, který snad ostatní zastupitelé přeci jen zastaví, jak nedávno naznačil pan primátor Mandík) – ti nejen že nebručí, ale ani neodstoupí.

Je ale docela možné, že Brooksová po patřičné tiché dohodě jen nastavila šíji za pana Murdocka, a ten jí to pak slušně zaplatí. Jenže kde vzít na Šulce a Řeřichu, že?! Ach, Severočechy krásné, Čechy mé, do libry ještě daleko…

Jaroslav Achab Haidler