Osmdesát milionů. Přibližně tolik korun stála lanovka na Větruši. Při porovnání například s demolicí sektorového centra a revitalizací Městských sadů (každá z těchto akcí také stála kolem 80 milionů) se mi tato investice nezdá tak špatná.
Naopak. Už jen číslo 300 tisíc návštěvníků za rok provozu mluví za vše. V tomto čísle jsem zahrnutý i já. Celkem čtyřikrát. Když za námi přijela do Ústí návštěva, většinou jsme ji také vzali lanovkou na Větruši. Lanovka dělá Ústí dobrou reklamu.
Ale nejraději vzpomínám na první jízdu. Kabinkou jsem se na Větruši vypravil s rodinou přesně na Štědrý den. Vyrazili jsme kolem poledne a v restauraci jsme si dali rybí polévku. Založili jsme si tím novou vánoční tradici. Doporučuji :)
Jen doufám, že nevznikne tradice z nefunkčnosti lanovky. Stejně jako před rokem, kdy se dávala do provozu, tak i včera při ročních narozeninách, měla výpadky a nejezdila. Důvod? Prý nepříznivé klimatické podmínky na vrcholku „Ústeckých Alp”, jak město pokřtilo vrcholek s restaurací Větruše. Kdyby takto problémově jezdily lanovky v rakouských Alpách, tak se lyžaři moc nesvezou.