Třeba u záchranné služby není k použití ani zkušený řidič dodávky, protože o tom, kdo může být záchranář, rozhoduje zákon. Takový řidič sanitky musí mít za sebou příslušný zdravotnický bakalářský obor i předepsané zkoušky, a tak není divu, že takové dobrovolníky musí zdravotníci odmítnout.

Stejně tak zkušený manažer jako je současný ředitel vysokoškolských kolejí Tomáš Kraus coby výpomoc v administrativě své místo u nemocničního počítače má. Podobně někdo, kdo umí správně uklidit a dezinfikovat místnosti.

Naopak osoba s vysokým tlakem, cukrovkou, byť lehkou, a nadváhou se zkušenostmi z prodeje pojištění byla v nemocnici spíš na škodu, než k užitku. Přispěje totiž k navýšení statistik krajských hygieniků daleko jistěji, než k záchraně životů nemocných covid-19. Nemluvě o tom, že jako součásti cílové skupiny by někdo musel zachraňovat život jí.

Člověk by prostě měl zvážit, zda nebude v jeho zdravotním stavu a fyzické kondici i pracovních zkušenostech nejlepším dobrovolnickým příspěvkem dodržování vládních nařízení, než se někde plést ostatním pod nohy. Naopak, kdo může a má čas, neměl by váhat a přihlásit se.