Ústecký magistrát se nedávno rozhodl pro ne úplně obvyklý krok. Vraky aut, která v průběhu roku odstranil z ulic města, nechal vydražit. Zájem byl obrovský. Přišlo několik desítek dražitelů, za 16 vraků z ústeckých ulic zájemci při dražbě zaplatili celkem 123 tisíc. Pro automechaniky, obchodníky s vozy, nadšence do aut či milovníky veteránů to byla lákavá příležitost.

Při příhozech létaly tisíce, zatímco nejlevnější fiat našel nového majitele za 2,5 tisíce korun, o zanedbanou světle modrou Škodu 120 se strhla obří bitva. Její cena se nakonec vyšplhala až na 35,5 tisíce korun.

O dražbu vraků z ústeckých ulic byl velký zájem.
Královnou dražby ústeckých vraků je stará škodovka, zájemci přihazovali tisíce

Vraky, které se nyní nabízely k prodeji, zmizely z ústeckých ulic v minulých měsících. Zatímco tentokrát se jednalo spíše o neobvyklou dražbu, v budoucnu by to tak být nemělo. Město chce v dražbách pokračovat. Výtěžek poputuje na úhradu nákladů na odtah a odstavení vozidel.

Je to velmi dobrý nápad a magistrát si zaslouží dva plusové body.

Jednak autovraky, když je město nechá odstranit, nebudou strašit na ulicích. Druhé plus je ekonomické. I když se určitě nepokryjí všechny náklady s odtahem spojené, alespoň část peněz se do městské pokladny v budoucnu vrátí.