Mimochodem, ta příslušná komise EU jsou buď vegetariáni nebo chudáci, když před pár lety přikázali restauracím, že nesnědené jídlo se musí jen vyhodit. Ti dobře placení povaleči určitě nevědí, jak chutná bramboračka dršťkovka, a co teprve guláš odleželý do druhého dne. Co udělá takové odležení se svíčkovou nebo kuřetem na smetaně. Asi v mládí lízali omrzlé zábradlí a přišli o chuťové pohárky na jazyku.

Ale české hlavičky si poradí i s vyloženým podfukem na zákazníka. Když si koupíte konzervu s nápisem masová směs na špagety, zlákáni obrázkem na obalu, z něhož se na vás usmívá talíř takřka neprodyšně pokrytý kousky masa, prý vepřového a hovězího (gramáž raději neuvedena), budete se divit.

Zjistíte, že konzerva obsahuje řadu ingrediencí a éček, spíš odchucený než ochucený rajský protlak, zatímco absence masa je až na nerozžvýkatelný kousíček kůže úplná. Zato se poučíte, že část pevné složky masa přechází zpracováním do omáčky. Nevěděli jste, že je něco takového možné? Tak teď to víte, ale raději to nikomu neříkejte. Stačí, když z nás dělá blby jeden neseriózní výrobce.

Ladislav Muška, ústecký spisovatel