Každému to samozřejmě bylo jasné ve chvíli, kdy si městská rada nechala na konci loňského roku omezit pravomoci. V poklidu a bez velkých diskusí. Tehdy už se hrálo jen o to, kdo se udrží v sedle a jak bude vypadat nová městská vláda. Že v ní bude PRO! Ústí jako jediný možný kandidát na vytvoření většiny, to bylo jasné také. Kdo ale půjde z kola ven?

Nakonec to bylo UFO, kdo odešel. Třecí plochy mezi ním a PRO byly prostě příliš drsné. Dokonce drsnější než primátorovy údajné kšefty s pozemky u Krupky, které mu PRO doslova omlacovalo o hlavu krátce po volbách. Na konec ale ruka ruku myje. Stačí si přečíst, co ANO a PRO říkají dnes.

Rok a půl před volbami tu máme politickou rošádu, která umožní ANO v klidu uskutečnit jeho plány a sem tam pár maličkostí PRO. Na oltář přitom položí peněženky Ústečanů, protože se společně chystají zrušit první, pro všechny užitečný ústecký sociální výdobytek a znovuzavedou poplatek za odvoz odpadu. V nejvyšší možné sazbě. Ohánět se přitom budou ekonomickým dopady pandemie covid-19.

Každý nakonec sklidí, co zasel. Co, to poznáme u příštích komunálních voleb.