Není to zase tak dávno, co nejmenovaný starosta jedné obce na Ústecku prohlásil, že kdyby u nich chtěl stavět Karel IV., byl by v pr… i s celou katedrálou sv. Víta. Tehdy pravdu neměl. Kdyby to ale adresoval velké části Ústečanů v případě dostavby Severu, strefil by se do černého.

Proluka naproti Rychtě a Foru už totiž dávno neslouží jako veřejné parkoviště. Uzavřela si ho soukromá firma pro své potřeby. Navíc je sem zákaz vjezdu s výjimkou pracujících, zásobování a hostů hotelu Na Rychtě. Tento argument neobstojí. Proluka je prostě pro ostudu a vizualizace, kterou dala společnost Amádeus Real k dispozici, vůbec nevypadá špatně.

Vizualizace dostavby Severu II.
Na dostavbu Sever čeká skoro dvacet let. Investor ji chce dokončit příští rok

Samozřejmě je otázka, jak to bude vypadat doopravdy. Na to ale máme úředníky, aby prosadili dodržování podmínek stavebního povolení.

Samozřejmě líbit se všem nemusí, ale navrhovat namísto Severu dostavbu díry na Mírovém náměstí firmě, která s ní nemá nic společného, je naprostou ignorancí. Možná by to chtělo víc se zajímat o věci veřejné, než plácat na sociálních sítích absolutní nesmysly.