Ústečané mohli tento záměr připomínkovat na webových stránkách města do 1. března. Řada z nich se obává hlavně větší zátěže této přírodní lokality. S větším počtem návštěvníků hrozí nárůst dopravy pomocí automobilů až na samotný kopec a divoké parkování. To by následně mohlo vést k vybudování parkoviště, toalet a dalšího příslušenství, které by místní malebnou přírodu znehodnotilo.

„Odpůrci“ singletrailů se obávají také většího znečištění odpadky. Střížovický vrch podle nich není nafukovací a pro další sportovní aktivity je naprosto nevhodný. Žije tu plno lesní zvěře a člověk si jenom uzurpuje čím dál tím víc prostoru pro své aktivity.

Střížovický vrch je pro obyvatele bydlící na jeho úpatí ideálním místem pro procházky a odpočinek. Zvláště nyní v době coronavirové pandemie si to všichni uvědomují a využívají ho.

Naopak zastánci vybudování stezek pro cyklisty poukazují na to, že je to ideální místo pro jejich vznik. Současně budou prý tyto tratě s citem vybudované a hlavně podobná možnost vyžití pro milovníky akčních upravených lesních tras v Ústí není.

Přestože jsem vášnivý cyklista, příznivcem vybudování singletrailů na Střižáku nejsem. Podle mě by spolek s městem měly hledat lepší místo pro jejich vznik. Ideálním prostorem by mohlo být například okolí jezera Milada. To je pro tyto sportovní aktivity ideální. Má lepší dostupnost, a hlavně se tam počítá s vybudováním další infrastruktury včetně parkovišť.

Po roce 2000 chtěl zahraniční investor vybudovat na Střížovickém vrchu umělou lyžařskou sjezdovku a golfové hřiště. Naštěstí z tohoto záměru sešlo. Přesto Ústí o golfové hřiště nepřišlo, to vzniklo na místě bývalého uhelného lomu mezi Habrovicemi a Úžínem.

Tak by to mohlo být i v případě singletrailu.