Což o to, jistě není správné, když někoho neprávem vláčíte v médiích a bývá slušností, nepřesnosti opravit a třeba se i omluvit. Ale co když je to opačně?

Například v Ústí nad Labem hřímal na čtvrtečním zastupitelstvu ústecký primátor Petr Nedvědický v reakci na článek o přesunu slonice Delhi do Karlsruhe, podobně jako ředitel zoo Roman Končel, že dotyčná slonice nikam neodchází. Prý nevědí, kde se berou takové informace, vydavatel by to měl vysvětlit. Vyplynulo z toho, že vlastně Ústecký deník lže a autor si to všechno vycucal z prstu. Až na to, že autor informaci sebral u mluvčího zoologické zahrady Matěje Kynšta, písemně a oficiálně. Stačilo před zastupitelstvem napsat, či zvednout telefon a zeptat se na přesný text informace. Což nikdo neudělal. Snad to celé bylo jen nedorozumění a pomstychtivost za tím hledat netřeba.

Ale ani novináři nemají rádi, když je někdo veřejně uráží a neprávem nazývá lháři. Nebývá ovšem zvykem, aby žádali veřejnou omluvu stejnou formou, jako byla urážka učiněna. Ještěže tak. Jen si to představte: na zasedání zastupitelstva tito nejprve projednají text omluvy, povedou o ní vyhrocenou hodinovou diskusi a poté si hříšník sype na hlavu popel přede všemi a ještě omluvu posílá písemně. No, tak takovou ostudu jsme tady snad ještě neměli!