Stejné se objeví také u všech dvanácti „sloních nohou“ – tedy vlastně kýblů s mrazuvzdornými bambusy, které krášlí (kus za 25 tisíc bez DPH) naše Mírové náměstí.


Naopak oranžová slůňata mají být (podle pirátských zdrojů) instalována na všech přístupových cestách do Aktivního parku a také u každé ze dvanácti tolik potřebných usměvavých kašen. Dovolí-li to rozpočet města, uvažuje se také o oranžovo-modrých tlustokožcích v Atriu magistrátu, po obou stranách budovy Metropolnetu a také u vchodu do magistrátní zasedačky. Celou akci startují otcové města pod krycím názvem „Chobodrom“ a usměvavé figurky mají za úkol připomenout občanům, proč vymírá chov slonů v Ústí nad Labem.


Ten důvod je jednoduchý, slonice stárnou a je to jen jejich biologický problém, že se neudrží ve formě do té doby, dokud se naše městečko nestane díky výše uvedeným atrakcím a dalším plánovaným přitažlivostem opravdu světovým.


Zatímco otvory do tlustokožců na magistrátu, na Míráku a v parku budou koncipovány na oba druhy měny, Chobodrom na lanovce bude výhradně na Eura. To pro případ, že by se načerpaná dotace na hyper-luxusní Aktivní park musela vydrancované Unii (nedej sloni) vracet.


Ale nebojte se, to se rozhodně nestane. Na takovou escapádu je u nás ve městě i za jeho hranicemi tlustokožců dost a dost.
Nu a pokud do té doby pojdou chuděrky slonice, postavíme si z výtěžku sbírky na ně - aquapark.


Jaroslav Achab Haidler, ředitel Činoherního studia