Chlapci ze ZŠ Vinařská se nejprve poměrně hladce prokousali okresním a krajským kolem, kde jasně poráželi své soupeře. Porážku nezaznamenali ani na kvalifikaci o MČR, které se konalo v Praze. Po zásluze jsme se mohli začít těšit na finálový turnaj, který se každoročně koná v Klatovech.

Zde jsme postupně narazili na tým z Nového Jičína, který nám po smolném průběhu uštědřil první porážku. Náš tým to ale spíše povzbudilo a zlepšeným výkonem jsme postupně porazili Pardubice, ve čtvrtfinále Slaný, v semifinále tým Nymburka, abychom se ve finále znovu utkali s Novým Jičínem. Ve finálovém zápasu jsme od počátku vedli pohodlným náskokem, ale soupeř zápas nevzdal a postupně snižoval náskok, aby ve čtvrté čtvrtině šel i do tříbodového vedení. Naši hráči pak v infarktovém závěru otočili vedení na svoji stranu o pouhý jediný bod a vedení již nepustili ze svých rukou.

Závěrečnou sirénou to ale neskončilo. Tomáš Kolařík se dostal do All stars týmu a zároveň získal i cenu pro nejužitečnějšího hráče tzv. MVP.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům ZŠ Vinařská, kteří důstojně reprezentovali nejen školu, ale i město Ústí nad Labem. Zvláštní poděkování patří také Václavu Čechovi, který přispěl k dobré náladě během turnaje a za obětavou pomoc.

Sestava týmu ZŠ Vinařská: Tomáš Muller, Vojta Čech, Vojta Šimek, Honza Deutsch, Ondra Lejčík, Dan Chodora, Filip Behenský, Tomáš Kolařík, Pavel Vidlička.

Mgr. Květoslav Kolařík vedoucí týmu ZŠ Vinařská