Ačkoli je město po krk zadlužené a zadlužení se dále zvyšuje, ačkoli je ve městě vysoká nezaměstnanost a pouliční kriminalita, oslavné ohňostroje mají zřejmě vzbuzovat v obyvatelích vlastenecké nadšení a hrdost na město.

Jistě, těm, kteří v dané chvíli sledují nějaké vystoupení (nejčastěji v Letním kině uprostřed města), se to líbí. Ti, kteří však v létě a že letos léto bylo pořádně horké mají v noci otevřená okna kvůli větrání, jsou šokováni nenadálým hlukovým atakem. Těch prvních je několik set, těch druhých je v širším okolí Letního kina deset tisíc (možná i desítky tisíc). Přesto se s tím nic nedělá a město např. i prostřednictvím Městských služeb podobné „zážitky" podporuje. (Podotýkám, že podobné výbuchy se dějí i v jiných částech Ústí např. na Větruši, na nábřeží, kdekoli jinde).

A tak zatímco v jiných městech (neřku-li v jiných zemích) se podnikají kroky k omezení nežádoucího hluku, v Ústí nad Labem se vedení města vydalo na druhou stranu, přestože v zastupitelstvu sedí mnoho lékařů, kteří již z profese by měli bránit zdraví občanů.

Miroslav Florian