I když politiku přejdu všeříkajícím odplivnutím, nenajdeme snad ani nic skutečně pozitivního. Možná zatčení Koudy a Ratha, ale to je taky kapitola sama pro sebe.

Až se jeden diví, že 21. prosince odněkud nepřiletěl meteorit, nepráskl do Země a hotovo. Všude se válčí, nemocí přibývá, kapitalisti odírají dělníky, dělníci kradou v práci. Zboží, které si koupíte, je povětšinou werk pochybné kvality. Lidi se pomlouvají v žumpách internetových diskusí, ale do očí si to neřeknou. Jeden druhému závidí nos mezi očima.

Když se v práci ozvete proti porušování zákoníku práce, šupem je z vás nezaměstnaný. Exekutoři plní kapsy leda sobě, okrádají klienty i dlužníky. Děti jsou protivné, ve škole je prd naučí a cikáni zneužívají dávky. Nám by to nedali, co dají jim. Sousedovic koza dojí víc, je třeba jí nasypat jedu. Co se má ta mrcha, sousedova stará, chlubit nějakou dojnicí, no ne?

No, přátelé, že to ty lidi baví. Ještě štěstí, že čtenáři Deníku vidí vše z té lepší stránky. Tak šťastný a veselý nový rok 2013!