To víte, že bych to klukům přál. Slavný Jarda Jágr je navštívil na ledě i v šatně, stadion je plný Švejků, puky máme domácí, stačí je jen správně naprogramovat.

Miroslav Vlach.Nejen Fantomas by rád viděl finále, v této bláznivé době je český národ mimořádně jednotný, hospody jsou plné hokejových znalců, postup ze skupiny je povinností. K sousedům je to kousek, i bez křišťálové koule je všem jasné, že šance je to mimořádná. Závist a pomluva dostaly dovolenou, české vlaječky zdobí auta, v televizi se vzpomíná na Vlastu Bubníka a jeho partu.

Jsme malinkatá zemička uprostřed Evropy, za velkou louží nás moc neznají, ale hokej hrát umíme. Když bude třeba, popereme se o medaile s Kanadou, klidný spánek nedopřejeme Američanům, ruský bohatýr od Putina tuší, kdy se Voráček oholí.

Držte jim palce, na ledě se rvou za ty, co už jsou v hokejovém nebi. Jsme malinkatá zemička, ale Jágra, Haška, Pastrňáka, či Hertla nám závidí celý svět. Vzpomínám si na větu ve starém slabikáři: "Máma má mísu, ó my se máme." Třeba tam jednou bude jiná: "Máma má tátu a ten má rád hokej." To bych mu moc přál ……

Miroslav Vlach.