Slavný Walt Disney ordinoval Pepku námořníkovi zelený špenát, když potřeboval sílu. Srdnatý mořský vlk po jedné plechovce vymlátil celou hospodu, a ještě se u toho smál. Českou pohádku o klukovi, který by rychle běhal, neznám. Snad jen Klapzubova jedenáctka propagovala fotbal.

Miroslav Vlach.Současné moderní posilovny nabízejí rafinované stroje před zrcadlovou stěnou, aby bylo vidět, jak člověk trpí. Místo špenátu tam dostanete prášky různých barev a chutí, podporujících růst svalové hmoty. To ale mluvíme o kategorii dospěláků. Mládež tloustne, počítačový svět je zábavnější než tělocvična.

Včera jsem jel po dlouhé době vlakem do Děčína. Hlasitých studentů tam bylo dost, bez chytrého telefonu nemohli dýchat. Obezitu slečny řešily selfíčkem u WC. Před mnoha lety jsem tam jezdil skoro každý den, trať dobře znám. Hráli jsme karty, někdy dali páku, zbytek jsme věnovali sportovním novinkám. Fotbal se hrál na škváře, Kodeš byl tenisová hvězda, Golonku jsme milovali všichni a obezita byla považována za nemoc.

Časy se změnily. Česká kuchyně si s počítačem nebezpečně rozumí, místo dezertu bych holkám nabízel švihadlo a zakázal výtah. Životopis Zátopka bych dal do škol jako povinnou četbu, tělocvik bych přidal k maturitě. Omlouvám se těm slečnám, je to jen nadsázka. Leč klukům se víc líbí ty štíhlé.

Miroslav Vlach