VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vyjádření Ústeckého kraje k článku o ryjické nemocnici

Ústí nad Labem - V reakci na pondělní rozhovor s ryjickou lékařkou Květou Blšťákovou zveřejňujeme v plném znění odpověď vedoucího odboru zdravotnictví Krajského úřadu Ústeckého kraje Petra Severy:

13.1.2015 1
SDÍLEJ:

Krajský úřad Ústeckého kraje.Foto: DENÍK/Martin Klimeš

Je zjevné, že paniku vyvolávají právě lékaři a personál nemocnice následné péče. Už v červnu byla na stránkách NNP zveřejněna výzva, která se zcela záměrně a jednoznačně lživě snažila přesvědčit veřejnost o tom, že dochází k zániku lůžkové a rehabilitační péče v této nemocnici.

Poté, co se k této výzvě vyjádřil i Ústecký kraj slovy 1. náměstka hejtmana, pana RSDr. Stanislava Rybáka, byla tehdejší výzva stažena, a vyjádření náměstka Rybáka nebylo proto nikdy zveřejněno.

Stejně tomu je tak i dnes ve vyjádření lékařky Květy Blšťákové. Rozhovor čtěte zde: Snažíme se zabránit šíření paniky mezi pacienty, říká lékařka z Ryjic

Zhoršení péče není přípustné

Podstata spočívá v tom, že Ústecký kraj má zájem na tom, aby stejní lékaři, sestry a další personál se dobře starali o všechny hospitalizované pacienty. Z pozice kraje se připravuje pouze právní změna, poskytovatele, pacientů ani zdravotnického personálu se toto nedotkne, ani kvality péče.

Péče má být nadále poskytována dobře, zhoršení péče není přípustné. Pakliže by k němu došlo, bylo by jistě přičteno selhání lidského faktoru současného zdravotního personálu.

Znamenají tedy slova lékařky Blšťákové výhrůžku o ztrátě kvality péče stávajících lékařů a sester, že po formálním spojení s Krajskou zdravotní, a.s. se přestanou starat o své pacienty? Pokud ne, není se čeho obávat a zdravotní péče bude nadále na dobré úrovni.

Slova o garanci kvality (zachování současné vysoké kvality zdravotní péče o naše nemocné seniory) platí ve všech směrech.

V Ryjicích chce kraj nadále poskytovat kvalitní následnou péči. Samotná realizace záměru má několik podmínek.

Jednou z nich je i zachování dostupnosti, rozsahu, struktury a kvality zdravotních služeb. Druhou zásadní podmínkou je plynulý přechod pracovněprávních vztahů (nikdo nepřijde o práci).

Ano, i při spojení NNP s Krajskou zdravotní, a.s. (obě jsou zřizovány nebo založeny Ústeckým krajem) bude nadále zachována následná lůžkové péče, léčebně rehabilitační péče, ošetřovatelská péče, paliativní péče tak, jak je uvedena v oprávnění k poskytování zdravotních služeb.

Na závěr několik faktických oprav: Lékařka Blšťáková lže, když tvrdí, že „Pro KZ zastupitelstvo schválilo pro rok 2015 z plánovaných 500 milionů o navýšení na 550 milionů korun."

Kdo byl na jednání Zastupitelstva kraje v prosinci a seznámil se se schváleným rozpočtem kraje na rok 2015, ví, že zastupitelstvo uvolnilo na zvýšení základního kapitálu Krajské zdravotní, a.s. částku 51 368 tis. Kč na nezbytně nutnou obnovu majetku společnosti.

Byl záměr přidat k této částce nulu a vyvolat polemiku o hospodaření kraje?

Vloni kraj přispěl 4,5 miliony

V souvislosti s tím je třeba upravit na správnou míru i tvrzení, že „Ryjická nemocnice dostane na rok 2015 příspěvek od kraje dva miliony korun a 1, 2 milionu vrátí kraji na odpisech za majetek kraje."

NNP Ryjice hospodaří s příspěvkem 2 mil. Kč. Jde o provozní příspěvek. Bez něho by nemocnice nedokázala naplnit investiční fond prostřednictvím odpisů. Investiční politika kraje je taková, že odpisy všech příspěvkových organizací (i škol, sociálních služeb) jsou oprávněně zdrojem investic realizovaných krajem.

Jen v loňském roce utratil kraj v Ryjicích 4,5 mil. Kč, což je více jak čtyřnásobně více než Ryjice odvádí z investičního fondu zpět. Podotýkáme, že odvádí pouze 1,024 mil. Kč, a navíc toto nijak nemůže ohrozit provozní hospodaření. Přitom obdrží vždy dotaci na drobné účelné investice. Jedná se tedy o záměrné zkreslování údajů?

Čtenář by si měl sám porovnat, zda lze srovnat dotaci 2 mil. Kč na 115 provozovaných lůžek v Ryjicích (17,4 tis. Kč na lůžko) a 51,368 mil. Kč na 3378 provozovaných lůžek Krajskou zdravotní (15,2 tis. Kč na lůžko). Kdo je na tom lépe?

Není snad panika vyvolávána z důvodu, že NNP ztratí svou autonomii a bude se muset podřídit záměrům kraje a Krajské zdravotní v péči o pacienty?

Co se týká akreditace Spojenou akreditační komisí, není třeba se v zásadě ztráty akreditace obávat, splní-li kraj při transformaci všechny podmínky, akreditace bude zachována.

A diskutabilní právní oponentura Asociace Českých a Moravských nemocnic. Není třeba jí vytýkat nic krom toho, že oponentura se zabývá odlišným případem a není možné ji použít v prostředí připravovaného záměru. Prostě je to právní názor na něco trochu jiného, než zde Ústecký kraj realizuje.

Ing. Petr Severa, vedoucí odboru zdravotnictví Krajského úřadu Ústeckého kraje

Autor: Redakce

13.1.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 18 240 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě Manipulační dělník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 18240 kč, mzda max. 20170 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Revoluční 1930/86, 400 32 Ústí nad Labem. , Náplň práce:, - manipulace s bigbagy pomocí vysokozdvižného vozíku, paletizačního vozíku a jeřábu, - ovládání pneumatické dopravy , - plnění a stáčení surovin (autocistereny a železniční cisterny), - ruční mamipulace se sudy, pytli, paletami a jinými objemnými předměty, - navážení obalů, kompletace dodávek před expedicí, plnění drobných obalů , Požadujeme:, - minimálně vyučení nejlépe v TECHNICKÉM či STROJNÍM oboru - vhodné i pro čerstvé absolventy učilišť, - v případě základního vzdělání nutný průkaz na obsluhu VZV + praxe s jeho obsluhou, - dobrý zdravotní stav, - platný průkaz na obsluhu VZV (vysokozdvižného vozíku) + praxe s jeho obsluhou , Nabízíme:, - mzdu 18 240 - 20 170,- Kč., - jedná se o práci na směny 12-ti hodinové nepřetržité , - 5 týdnů dovolené , - závodní stravování (výběr z 6 jídel), - dostupnost pracoviště v centru UL, - příspěvek na penzijní připojištění po 1 roce prac. poměru, - možnost zvýhodněného telefonování dle firemních pravidel, - možnost využívat podnikové rekreační zařízení v Krkonoších , Kontakt:, - telefonicky si sjednat osobní schůzku a životopis s sebou.. Pracoviště: Epispol, a.s., Revoluční, č.p. 1930, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Jana Hlávková, +420 477 163 107.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 16 500 Kč

Obsluha zařízení na zpracování kovů Operátor řezací linky. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 16500 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Místo výkonu práce: Aperam Stainless Service & Solutions Tubes CZ s.r.o., se sídlem Předlická 26, Ústí nad Labem., Náplň práce:manipulace s produkty, obsluha řezací linky, zajišťuje efektivní využití výrobní techniky při výrobě konkrétního produktu, stará se o dílčí část nebo kompletní výrobu daného výrobku., Požadujeme: vyučení., Nabízíme: VS -bonus 20% ze základní mzdy, odpolední příplatek 3Kč/hod, stravenky s příspěvkem zaměstnance 45% z ceny - 12hod. sm. 130,-Kč/odprac den, 8hod. sm. 90,-Kč/odprac. den, příplatek za práci v sobotu 25%, v neděli 50%, docházkový bonus 500,-Kč., Směnnost: 3 směnný provoz, nebo nepřetržitý provoz 12 hod. směny dle rozvrhu (krátký/dlouhý týden)., Kontakt: od 08:00 do 17:00 hod. telefonicky si sjednat osobní jednání.. Pracoviště: Adecco spol.s r.o. - velká hradební, Velká Hradební, č.p. 3385, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Adéla Kazdová, +420 602 590 726.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 13 500 Kč

Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti ambulantních a terénních služeb a pečovatelé v oblasti domácí péče Pracovník/ice obslužné péče ve zdravotnictví. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Místo výkonu práce: Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., Sociální péče č.p. 3316/12a. , Náplň práce: provádění pomocných a obslužných činností v rámci zdravotnického zařízení, Požadujeme: znalost základů ošetřovatelské péče, praxe v oblasti zdravotnického zařízení výhodou, znalost ruského jazyka výhodou., Nabízíme: platové podmínky 13 500,- Kč. podnikové stravování, dovolenou navíc., Kontakt: telefonicky si sjednat osobní schůzku.. Pracoviště: Krajská zdravotní, a.s., Sociální péče, č.p. 3316, 400 11 Ústí nad Labem 11. Informace: Renata Lukešová, +420 477 117 969.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 78 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní Vrátný - informátor. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 78 kč, mzda max. 85 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Ústí nad Labem., Požadujeme: záklaní vzdělání nebo vyučení., Nabízíme: mzdu 78 - 85,- Kč/hod., vhodné pro OZP a absolventy, stravenky, Kontakt: na e-mail nebo telefonicky.. Pracoviště: K2s facility, spol. s r.o. - úl, Pětidomí, č.p. 955, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Tomáš Labuda, +420 737 111 192.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bouřka nad Prahou.
8

Meteorologové varují před silnými bouřkami. Na severu Čech hrozí silný vítr

Orangutan Ňuňák.

Muzeum představí Ňuňáka, orangutana - legendu i knihu

Mostecký autodrom opanují historické formule 1 i veterány mnoha značek

Most /FOTOGALERIE/ - Už o tomto víkendu 23. a 24. června zaplesá srdce milovníků a příznivců historických vozidel rozmanitých kategorií, různých kubatur a značek.

Kráska z Íránu, Maroka nebo jihu Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny B

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Jak jsme žili v Československu: V pátek se vypravíme do stavební průmyslovky

Ústecko - V pátek 22. června pokračuje v tištěném Ústeckém deníku dalším dílem seriál Jak jsme žili v Československu.

Brno přivítají v září. Fotbalisté Army znají rozlosování nového ročníku FNL

Ústí nad Labem - Fotbalisté ústecké Army už znají rozlosování nového ročníku FNL. Soutěž začnou doma se Sokolovem 20. července.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT