Řidič vozu Volkswagen Passat ve vysoké rychlosti narazil do auta před sebou. Následně došlo k lavinovitému střetu dalších automobilů. Náraz byl tak silný, že u vozu Volkswagen Passat vystřelily přední airbagy. Tři ženy byly z místa odvezeny do nemocnice na vyšetření.

Ženy byly převezeny, protože si stěžovaly na bolesti hlavy, páteře a končetin. Náraz VW Passatu vedl k prudkému pohybu hlavy osob sedících v autech. Milan Martinkovič sedící klidně ve svém voze Renault Scenic uvedl, že náhle ve zlomku vteřiny bylo jeho auto asi o půl metru posunuto dopředu. Přitom stál na mostě na ruční brzdě a čekal, kdy bude moci pokračovat v jízdě. „Auto mám teprve třetí den,“ dodal k události. Jeho auto ale dopadlo dobře ve srovnání s vozidly za ním. U jednoho vozu byly dveře nárazem zkřížené.

Nejvíce zdevastovaný byl právě ford červené barvy, do kterého narazil příliš rychle jedoucí passat. Zadní část vozu byla zdeformovaná.

Naštěstí nedošlo k přerušení dopravy na mostě, protože řetězový náraz se odehrál v jednom jízdním pruhu. Auta a hromadná doprava mohly využívat zbývajících dvou jízdních pruhů.