Žena si sáhla na život přímo o Velikonočním pondělí. Dopoledne odešla z domova a za pár hodin ji našel v jednom ze tří postoloprtských rybníků soused bohužel již mrtvou.

„Hasiči v 15.33 hodin vyprostili na žádost policie z rybníka v Postoloprtech mrtvého člověka,“ upřesnil čas, kdy se tělo ženy našlo, tiskový mluvčí severočeských hasičů Lukáš Marvan.

Policisté nařídili soudní pitvu zesnulé, která by měla určit přesnou příčinu smrti. Nešťastnice totiž nemusela skonat přímo na vdechnutí vody do plic, ale mohla třeba před skokem či pádem do rybníka spolykat větší množství prášků.

Psychické potíže?

Důvodem, proč si žena vzala život, měly být její dlouhodobější psychické potíže. Když v pondělí dopoledne opustila svůj domov, začala ji údajně její dcera hledat, protože měla o svoji duševně nemocnou matku strach. Bohužel se jí nepodařilo maminku nalézt včas.

Utopení patřilo v minulosti k poměrně častým sebevraždám. V současné době si ale sebevrahové tento způsob smrti volí jen výjimečně. Časté jsou naopak sebevraždy oběšením či skok z výšky, které páchají především muži. Ženy většinou sáhnou po prášcích.

Vliv počasí

Brzké jaro na lidskou psychiku nepůsobí vůbec dobře, v tomto období je vůbec nejvíce sebevražd z roku. Podle policejního psychologa Josefa Kováříka má počasí na stav mysli člověka velký vliv.

„V brzkých jarních měsících se člověk už nemůže dočkat sluníčka a tepla, které pořád nepřichází, což může na někoho působit velmi negativně,“ vysvětlil psycholog Kovářík.

Měli jste také někdy potíže s psychikou při špatném počasí? Jak se vám podařilo rozehnat chmury?