Kozí vrch sice nemá žádné horolezecky náročné skály, přesto se na jeho úbočí několik lehčích tras najde.

Turista se jednou z nich vydal k vrcholu bez lezeckého úvazu i lana a ve výšce cca 50 metrů zjistil, že nemůže ani nahoru, ani dolů.

„Naštěstí měl u sebe mobil, takže kontaktoval záchranku a nás pak zavolala Letecká záchranná služba z Ústí. Naložili mne na naší stanici v Tisé s tím, že uvízlého muže v podvěsu pod vrtulníkem k sobě připoutám a vytáhnu,“ uvedl k akci Rudolf Patzelt, letecký záchranář Horské služby Krušné hory.

Tento manévr se však nepodařil, záchranář se z podvěsu k turistovi dostat nemohl. Nechal se tedy vysadit na vrcholu, slanil k uvízlému a v tzv. evakuačním záchranném úvazku jej dostal dolů na cestu.

Muž byl zcela v pořádku a bez zranění, jen vystrašený a vyčerpaný. Mohl ale sám bez problémů pokračovat dál v cestě.

„Byla to perfektní ukázka koordinace Horské služby a leteckých záchranářů. Možná to někomu může připadat jako lehký zákrok, ale turista byl přeci jen na skále a při pádu mohlo dojít k těžkému zranění nebo dokonce smrti. Prosíme návštěvníky hor, aby dbali své bezpečnosti a nevydávali se bez jištění do takového terénu,“ komentoval zákrok náčelník Horské služby Krušné hory Miroslav Güttner.