Byla všední noc. Londýnskou ulicí jelo všední auto - malý VW Golf se všední ústeckou značkou. V 00.35 hod. auto stavěla dvoučlenná policejní hlídka.

Nadstrážmistr v reflexní vestě s nápisem policie dával červeným světlem znamení, aby řidič zastavil. Golf zpomalil, sjel k levé straně ulice, potom prudce zvýšil rychlost a vzal do zaječích. Policista musel rychle uskočit na chodník, aby ho řidič nepřejel.

Golf ujížděl Londýnskou ulicí směrem k samoobsluze Kaufland. Zmizel. Řidič s vozem se schoval o pár ulic dál. A čekal, zda nebude pronásledován. Byl klid, takže zhruba po deseti minutách se vydal na cestu. Směřoval ven z města. Do Trmic, nebo možná chtěl jet ještě dál, směrem na Teplice.

Golf neujel

V té době policisté již dali vysílačkou všem hlídkám na Ústecku do éteru zprávu o ujíždějícím golfu. Kromě toho hlídka ihned zadala poznávací značku do systému vyhledávání. Výsledek nepřekvapil. Auto bylo kradené. Proto řidič ujížděl.

V jiném policejním voze podpraporčík pomalu jel Předlicemi k místu, kde se mohl teoreticky setkat s ujíždějícím golfem.

V 0.55 hod. projížděl ulicí Za Válcovnou. Přijížděl ke křižovatce s ulicí Jateční, zahlédl přitom, jak k Jateční ulici jede ulicí U Jeslí hledaný golf. Ten odbočil vlevo do Jateční ulice. Tím okamžikem začal lov.

Vysílačkou se hned nesla jeho informace o poloze golfu. Nezasahoval, protože v autě byl sám. Ale dva podpraporčíci a jeden nadstrážmistr z oddělení hlídkové služby v jiném autě byli blízko. Jeli co nejrychleji k místu, kudy projížděl ukradený golf.

Podpraporčík, který z větší vzdálenosti sledoval ukradené auto, jim upřesňoval polohu golfu. Ten projel Majakovského ulicí do Tyršovy ulice, směrem ven z města. Dostal se do blízkosti samoobsluhy Globus.

Když řidič s golfem projel kruhovým objezdem u dalšího blízkého prodejního hangáru Sconto, již věděl, že je zle. Dupl na brzdu, ale vzápětí se rozjel plnou rychlostí. Před ním byla Žižkova ulice.

Řidič golfu neměl šanci, protože touto širokou výpadovkou z Ústí mohla pohodlně přijet další policejní auta. Kromě toho měl řidič kradeného vozu za sebou ve vzdálenosti asi tří metrů policejní auto se třemi policisty.

Havaroval

Nervózní řidič se snažil z VW Golf vydupat co největší rychlost, ale stále měl za sebou blikající a houkající policejní vůz s krásně červenými písmeny svítícím nápisem STOP POLICIE. Zářící nápis ale ujíždějící řidič nedokázal ocenit. Hnal se Žižkovou ulicí směrem do centra města. Přitom člověk nemusí být génius, aby věděl, že se tím vlastně blíží k dalším policejním hlídkám, které se sjíždějí do vnitřního města.

Kdo sleduje jízdu golfu na mapě, vidí, že řidič v kradeném voze dojel na kruhový objezd pod Větruší. Projel objezdem v protisměru.

Tehdy již všichni policisté v Ústí, kteří seděli v autech a poslouchali, co se děje ve vysílačce, věděli, že v prchajícím golfu sedí dva lidé. Golf, kterému se otáčela kola jako o závod, projel ulicí Malou Hradební a na křižovatce s ulicí U Trati odbočil pod autobusovým nádražím směrem k obchodnímu centru Forum.

Jenže kola se otáčela příliš rychle, takže nakonec zavezla VW Golf na středový ostrůvek a zastavila ho o dopravní značku. Vzápětí zabrzdil u havarovaného golfu policejní vůz. Ten se držel za golfem celou dobu asi ve vzdálenosti pěti metrů. O vteřinu dvě později zastavil u pomuchlaného golfu podpraporčík, který se svým vozem zahlédl golf jako první a navedl na něj své kolegy.

Dva policisté z prvního vozu běželi k řidiči, policista z druhého vozu si vzal na starost spolujezdce. Osádka ukradeného golfu trucovala. Nechtěla opustit vůz. Policisté proto oba muže z auta vytáhli a půjčili jim na ruce policejní pouta. Zadržení muži z toho neměli vůbec žádnou radost.

Tvrdý účet

Policisté se nedivili, protože auto bylo 30. března ukradeno v ústecké ulici Meruňková. Kromě toho třiadvacetiletý mladík u sebe měl sáček s bílou krystalickou látkou. Pravděpodobně jde o velmi oblíbenou českou drogu pervitin.

Řidič sice u sebe měl pervitin, ale neměl ani řidičák. A ani ho nemohl mít, protože až do ledna 2012 má vyslovený zákaz točit volantem. Ještě stále byla noc, když policisté nabídli oběma zuřivým jezdcům odpočinek v policejní cele.

Další hodnotný zážitek, až skončí vyšetřování případu, zažijí oba noční jezdci před ústeckým okresním soudem. Krádež vozidla, najíždění na policistu, přechovávání drog, maření úředního výkonu, porušení dopravních předpisů a poškození cizího majetku – tedy dopravní značky a nějakého auta - to vše, sečteno a podtrženo, bude velmi drahý špás.