Jak jsme již informovali, nehody motorkářů se obešly bez smrtelných zranění. Na Chomutovsku zemřel jeden řidič osobního vozu, dva chodci zahynuli v děčínském okresu a jeden v litoměřickém okresu.

Podle předběžných policejních statistik od ledna do dubna dopravní policie eviduje pouze pět těžkých zranění cyklistů a devět lehkých zranění, což je více než u motorkářů. Na motocyklech a mopedech policie eviduje jenom čtyři těžká a osm lehkých zranění. U předběžných statistik může dojít ještě k menšímu posunu, když lehké zranění je přehodnoceno na těžší, apod.

Chodci i řidiči


Ale již teď je zřejmé, že počet mrtvých a zraněných řidičů osobních aut je stejný jako počet postižených chodců - o 22 případech.
Jediný okres, kde nebyl zraněn chodec, představuje Lounsko, bez zranění chodce se obešel i dálniční úsek D8 v ústeckém okresu. Tam, kromě odpočívadel a parkovišť, nemá chodec ani co dělat.


Opatrní policisté

Policisté za první čtyři měsíce se zúčastnili 21 nahlášených dopravních nehod. V deseti případech došlo k poškození služebních vozidel. Jenom ve třech případech za dopravní nehodu mohl muž zákona. Ve všech případech se dopravní nehoda obešla bez zranění policistů. Při nehodách byli čtyři policisté v té chvíli ve službě a dalších 17 policistů bylo v okamžiku nehody mimo výkon služby.

Z předběžných statistik také vyplynulo, že nejvíce nahlásí řidiči dopravních nehod mezi 14 a 16 hodinou, zvláště v Teplicích, v Ústí a v Lounech.
Počet nehod českých aut a vozů z ciziny je v poměru 7:1.

Dvacet dva případů dopravních nehod
Následky nehod za leden až duben 2011
Následek řidič osobního vozu chodec
Úmrtí 1 3
Těžké zranění 4 2
Lehké zranění 17 17
Zdroj: Policie ČR, předběžné statistiky

Osudy chodců při dopravních nehodách
Při dopravních nehodách leden až duben 2011

Okres počet chodců zaviněno chodcem
Děčín 7 0
Chomutov 3 2
Litoměřice 2 1
Louny 0 0
Most 5 3
Teplice 1 1
Ústí nad Labem 7 4
Zdroj: Policie ČR, předběžné statistiky