Piráti silnic se řítí nejen po dálnicích, ale i po Děčíně. Poslední červnové ráno srazil jeden takový řidič krátce před šestou hodinou ranní v Děčíně – Křešicích matku s dcerou. Obě skončily v nemocnici.

Podle našich informací šly společně ono ráno do školy pro vysvědčení. Cestou je smetlo auto. Podle svědků se řítilo značnou rychlostí. Jak rychle ale auto jelo policie zatím neupřesnila, nehoda se dál vyšetřuje.

Podle policejního mluvčího Vojtěcha Haňky se jednalo o Peugeot 406 tmavě–modré barvy. Policie totožnost řidiče zná, k případu ale zatím nechce poskytovat více podrobností. Nám se nicméně podařilo zjistit, že muž bydlí v Děčíně – Boleticích. Zda je viníkem nehody ukáže až vyšetřování.
„Pracuje se na vyhotovení znaleckých posudků, na kterých bude závislá právní kvalifikace tohoto skutku,“ dodal Haňka. Žena při nehodě utrpěla středně těžká zranění.

„Byla přijata na chirurgii děčínské nemocnice,“ uvedl mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra. Dcera, která údajně chodí teprve do první třídy a šla si tedy pro své první závěrečné vysvědčení, byla z místa nehody transportovaná vrtulníkem do ústecké Masarykovy nemocnice. Žena v děčínské nemocnici ještě stále leží.

Policie již několik dní vyzývá případné svědky nehody, aby se přihlásili na telefonních číslech 974 432 570, 974 432 575, nebo na lince 158. Zatím ale marně. „Zatím se nikdo nepřihlásil,“ konstatoval ve čtvrtek Haňka.

Klíčovým svědkem se může stát řidič nákladního auta, které jelo v době nehody ve směru od Starého Města. Právě on by se měl policii ozvat.
Na řidiče, kteří se po městě řítí nepovolenou rychlostí, se policie v Děčíně pravidelně zaměřuje v průměru sto hodin měsíčně. „Při jedné akci, která trvá kolem dvou hodin, policisté chytí v průměru dvacet až třicet řidičů,“ dodává Haňka. Podle něj řidiči nejvíce překračují povolenou rychlost na Novém mostě, kde se někteří řidiči řítí i stodvacítkou, byť je tam sedmdesátka, na konci mostu pak dokonce pouze padesátka.

O tom, že ulice Děčína nejsou bezpečné, svědčí i další nehody. Jedna se stala v noci ze středy na čtvrtek na světelné křižovatce u pošty v Podmoklech.
„Řidička jedoucí od bývalé Hypernovy nedala přednost nákladnímu vozidlu jedoucímu od viaduktu, takže došlo ke srážce,“ uvedla Petra Trypesová z děčínské policie s tím, že se srážka naštěstí obešla bez zranění. Podle jednoho ze svědků skončilo auto převrácené na střeše. Na Děčínsku letos od ledna do června zahynuli při dopravních nehodách tři lidé. Jednou z nich byla i žena, kterou na přechodu u Lidlu v Děčíně srazilo v dubnu auto.