Při nehodě naštěstí nebyl nikdo těžce zraněn. Pouze jeden cestující z vlaku měl utrpět drobné poranění, řidič náklaďáku byl údajně jen v šoku.
Nehoda se stala na nechráněném přejezdu, který je pouze označen výstražnými kříži a značkou stop, dej přednost v jízdě. Osobní vlak, který tvořily dva vagóny a mířil z Oseku do Louky u Litvínova, nabral náklaďák z boku a několik metrů ho před sebou tlačil. Náraz byl tak prudký, že souprava nakonec vykolejila.

Ve vlaku cestovalo asi 20 lidí. Jako zázrakem nebyl nikdo vážně zraněn. „Jeden muž utrpěl drobná zranění, které mu na místě ošetřil lékař rychlé záchranné služby,“ řekla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková. Dodala, že cisterna nevezla žádný náklad. Při střetu tedy nebylo nikterak znečištěno životní prostředí.

Proč k nehodě došlo, má teď za úkol vyšetřit policie. Podle dostupných informací řidič cisterny vlak neviděl, protože byl v inkriminovaný moment zrovna v zatáčce. Deníku motorista konkrétně řekl, že zastavil na stopce, rozhlédl se, pak teprve vjel na koleje. V tu chvíli uslyšel vlak houkat, ale to už bylo pozdě jakkoliv střetu zabránit.

Předběžná škoda byla podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala vyčíslena na více než 3 miliony korun. Konkrétně na vlaku by měla činit 500 tisíc, u nákladního auta 2,5 milionu a na kolejích 60 tisíc korun.

Silnice mezi Lomem a Osekem byla kvůli nehodě až do pozdních odpoledních hodin uzavřena. Bylo totiž nutné vrátit vykolejený vlak zpět na koleje a vyprostit nabouranou cisternu. Policisté odkláněly dopravu po objízdných trasách.