Nepřiměřená rychlost na namrzlé vozovce a alkohol za volantem, to jsou pravděpodobné příčiny smrtelné dopravní nehody, která se stala ve čtvrtek brzy ráno v ulici Palachova na Klíši.

Mluvčí ústecké policie Veronika Hyšplerová uvedla, že nehoda se stala před křižovatkou s ulicí Alešova, kde dvaadvacetiletý řidič Hondy Civic narazil do sloupu trolejového vedení a následně do stromu.

„Střet nepřežila dvaadvacetiletá žena, která seděla na místě spolujezdce. Řidič vyvázl z nehody jen s lehkým zraněním. Ani jeden z nich nebyl během jízdy připoután,” uvedla.

Na celé tragické nehodě je alarmující to, že policisté u dvaadvacetiletého řidiče naměřili při dechové zkoušce 1,99 promile alkoholu.

„Řidiči hrozí trest odnětí svobody až na šest let,” doplnila policejní mluvčí.

Co bylo přesnou příčinou smrti spolujezdkyně určí nařízená soudní pitva.

Zajímavé také je, že dvaadvacetiletý mladík vlastní řidičský průkaz dva roky a do včerejška byl účastníkem již tří dopravních nehod. „Přičemž jednou byl viníkem střetu, kdy za nehodou stála vysoká rychlost,“ uvedla policistka Zuzana Najmanová.

Starší muž bydlící v místě nehody řekl, že auto bylo doslova omotáno o strom. „Byla to obrovská rána. Štěstí bylo, že nikdo v místech právě neprocházel. Já v tuto dobu chodím zrovna do práce,” uvedl muž.

Z auta museli řidiče vyprošťovat přivolaní hasiči. „Spolujezdkyně byla při příjezdu jednotky mimo vůz a lékař u ní konstatoval smrt,” uvedl mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

Mezitím, co dopravní policisté ve čtvrtek ráno řešili nehodu, srazil další řidič na přechodu pro chodce v blízkosti nedaleké školy přecházejícího žáka.
„Tato nehoda se naštěstí obešla bez zranění,“ doplnila Najmanová. Po dobu šetření tragické nehody byla část ulice Palachova uzavřena pro veškerou dopravu.

Dopravní psycholog Zdeněk Mitáček řekl, že nehoda, při které dojde k úmrtí, psychicky poznamená vždy nejen řidiče, ale také účastníky a jejich rodiny a blízké.

Po celý den chodili na místo tragické události lidé a blízcí dívky zapalovat svíčky a pokládat květiny.