Jak vysvětlila ústecká policejní mluvčí Veronika Hyšplerová, dvacetiletý řidič VW Passat jel od Panské do Malá Hradební a přitom narazil do Škody Octavie, která zastavila na červenou. „Policejní hlídka, která přijela na místo, nejdříve zjišťovala, zda není někdo zraněný. Naštěstí nebyl, ale z okénka Passatu byl cítit silný zápach alkoholu,“ popsala. Zároveň spatřili zmiňovanou kompozici lahve od rumu a pichlavého zvířecího kamaráda. „Na dotaz, zda je zraněn, mladík odpověděl, že nikoli, ale že mu umřel domácí mazlíček, ježek,“ pokračovala mluvčí.

Policisté se mu snažili vysvětlit, že ježek, kterého má v ruce, je stále živý a hýbe se. Mladík ovšem s policisty vůbec nedokázal souvisle komunikovat. Při dechové zkoušce, se kterou souhlasil, nadýchal 2,76 promile. Test na drogy byl negativní. Vzhledem k neschopnosti se koordinovaně pohybovat, byl mladík převezen do nemocnice na vyšetření a poté k vystřízlivění na záchytnou stanici. „O živého a zdravého ježka se postarají v ústeckém útulku, kde si jej majitel bude moci po vystřízlivění vyzvednout,“ dodala Hyšplerová.

Tím ovšem povedenému chovateli ježků trable nekončí. Kromě noclehu na záchytce, který bude muset zaplatit, čelí podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Soud jej pravděpodobně ocení nejen tučnou pokutou, ale i delším distancem od všech volantů a řídítek.

Mohlo by vás zajímat: Nová éra kontejnerové kavárny KOLOcafé klepe na dveře. Víme, kde bude!

Kavárna KOLOcafé má nové místo. Zatím u něj probíhají připravovací práce. | Video: Deník/Jan Pechánek