První z nich se odehrála krátce po deváté hodině u Masarykovy nemocnice v Ústí. Na tamním přechodu pro chodce srazilo auto staršího muže. Lékaři ho odvezli s vážným zraněním do nemocnice. Další nehoda se odehrála u hypermarketu Albert na Severní Terase. „Tady auto srazilo starší ženu, naštěstí utrpěla jen lehké zranění,“ podotkl mluvčí krajských záchranářů Prokop Voleník.

 Podle něj platí staré známé pravidlo – než přecházím silnici, musím se rozhlédnout, zda něco nejede. Pokud je pak člověk svědkem sražení chodce autem, měl by neprodleně, v případě jeho zranění, zavolat na linku 155.

„Nahlásí, kde se to stalo a jaký je rozsah zranění. V případě, že je zraněný v bezvědomí, je důležité ho položit na záda, zprůchodnit mu dýchací cesty záklonem hlavy a hlídat dýchání. Pokud nedýchá, je nutné zahájit laickou resuscitaci. Všechny informace vždy poskytne operátor tísňové linky,“ dodává Voleník.

K dopravní nehodě osobního auta a dodávky se zraněním osoby vyjížděly ve středu v půl jedenácté dopoledne složky Integrovaného záchranného systému.

Ke karambolu došlo na silnici číslo 30 nedaleko Chabařovic u nájezdu na dálnici D8, směr Praha. "Při nehodě byli dva lidé zraněni. Vzala je do péče Zdravotnická záchranná služba. Hasiči asistovali Zdravotnické záchranné službě a uklidili vozovku. Silnice byla po dobu zásahu uzavřena," doplnil za hasiče Lukáš Marvan.

Bouralo se také na Teplicku. U Bystřan na silnici 63 narazilo osobní auto do svodidel, i zde došlo ke zranění osob, k další nehodě došlo na stejné silnici jen o kus dál v místní části Nové Dvory.