Seděl na chodníku. Blížilo se k němu auto. Vstal a šel si lehnout na silnici. Řidič se už nestačil vyhnout a osmatřicetiletého muže přejel. Ten později v nemocnici na následky zranění zemřel. 

Řidič zmizel ve tmě, aniž by těžce zraněnému poskytl první pomoc. Těžko uvěřitelnou nehodu z páteční noci teď musí rozklíčovat ústečtí kriminalisté.

„Těžce zraněný muž byl v podnapilém stavu. Po přijetí do Masarykovy nemocnice zemřel," řekl Jiří Vondra, mluvčí Krajské zdravotní.

Tragédie se odehrála paradoxně poblíž výjezdu záchranářů na ulici Sociální péče v pátek krátce před půl desátou večer. „Řidič jedoucí ve směru od Bukova na Severní Terasu se tu střetl s osmatřicetiletým chodcem," potvrdila informace Deníku krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Hledají Ford Galaxy

Podle důvěryhodného zdroje, který zná dobře okolnosti nehody, si měla oběť údajně pod auto lehnout sama o své vůli. Údajně tak ale činila u více projíždějících aut. Jak Deník zjistil, měl mít osmatřicetiletý muž dlouhodobé problémy s alkoholem, kdy ho opakovaně zdravotníci Masarykovy nemocnice kvůli nim hospitalizovali.

Kriminalisté žádají Ústečany o pomoc při pátrání po řidiči, který z místa nehody ujel.

„Po vyhodnocení kamer policisté zjistili, že šlo o Ford Galaxy rok výroby 2000-2006. Z úlomků, které zůstaly po střetu na místě, je patrné, že řidič nabral muže levou přední částí auta. Zároveň prověřují, jaký podíl na nehodě měl chodec," doplnila Veronika Hyšplerová. Současně s tím policisté také žádají případné svědky, aby se přihlásili na známou linku 158 nebo na nejbližší policejní služebně a pomohli tak vnést jasno do událostí, které předcházely tragické nehodě.

Nejde o ojedinělý hazard opilců se životem. Letos v srpnu se šestadvacetiletý mladík při cestě z koncertu nechal inspirovat hrdiny z akčních filmů. Lehl si do kolejí, právě jak to viděl ve filmu a nechal nad sebou projet vlak. Dobrodružství přežil bez úhony.