„Nakonec se ukázalo, že situace není tak dramatická. Ve skutečnosti si technické vozidlo plnilo nádrže plynem, ale došlo k defektu pravděpodobně na ventilu a poté úniku zhruba padesáti kilogramů plynu do ovzduší. Událost nakonec vedeme jako technickou pomoc, nikoli jako požár, či výbuch,“ vysvětlil mluvčí hasičů Petr Pelikus.

Kolik stojí prvňák? Mnozí rodiče musejí už teď plánovat nákup školních pomůcek. Město Ústí na ně školám přispěje pro každého dvěma tisíci korun. Ilustrační snímek.
Ústí dá pastelkovné prvňákům i letos. Peníze vynaloží i na předškolní děti

Zásah pokračoval odtažením auta od stojanu, zastavením úniku plynu a prověřování koncentrace plynu v okolí stanice. „Ta ač byla mizivá, čichem bylo cítit CNG,“ poznamenal Pelikus.

Situace se uklidnila už kolem půl čtvrté. „Nedošlo k výbuchu, ani masivnímu úniku plynu do ovzduší, ukázalo se, že se jednalo o technickou závadu. Byla uzavřena Drážďanská a Neštěmická ulice, ale nakonec byl průjezd povolen po dvaceti minutách. Čespací stanice je v provozu od zhruba 16 hodin,“ dodala policejní mluvčí Eliška Kubíčková.

Mohlo by vás zajímat: Brná se chlubí vinicí, koupaliště prošlo proměnou. Minigolf je minulostí

Zdroj: Deník/ Martin Košťál