Podle zjištění Deníku, řidička osobního auta Škoda Octavia pomalu popojížděla ve vnitřním pruhu, kde čekala, až bude volný vnější jízdní pruh, bude moci do něj přejet a opustit objezd na výjezdu směrem na OC Forum. Maďarský řidič nákladního auta ji podjížděl, přitom si špatně najel, dostal se částí auta přes dělící čáru a „oktávku" odrbal.

Střet se obešel bez zranění. Kvůli stavbě protipovodňová ochrany Q 100 na Labi je uzavřená ulice Přístaviště mezi Přístavní a viadukty u Fora. Řidiči mířící do centra města musí jet pouze přes kruhový objezd. Na místě se tak tvořily dlouhé kolony projíždějících aut.

Mezi dopravními experty je kruhový objezd „paskvilem" v silničním provozu. Řidiče jedoucího od Prahy, který se v místě nevyzná, „nažene" svislé dopravní značení hned po odbočení k objezdu do pravého jízdního pruhu. Dalším oříškem je opuštění kruhového objezdu směrem od Trmic k OC Forum. Řada řidičů jedoucích v levém jízdním se domnívá, že mají přednost před řidiči v pravém jízdním pruhu. Podle dopravních expertů je to omyl, jde o přejíždění z pruhu do pruhu. Aby měl řidič, jedoucí od Trmic přednost musel by přejet do pravého pruhu hned za retardéry, které zaslepují pravý jízdní pruh. Ne až u výjezdu k OC Forum.