Okolnosti nehody potvrdil ČTK mluvčí saské policie. "O příčinách ale v tuto chvíli nemohu říci další podrobnosti než to, že řidič nákladního vozu zřejmě bez brzdění vrazil do stojících aut. Do nehody bylo zapojeno celkem deset aut," řekl. Poznamenal, že kamion, který nehodu způsobil, měl maďarskou registraci.

Na místě bylo 16 zraněných, z toho tři těžce. Informovala německá média. "Zda mezi nimi byli i čeští občané, to v tuto chvíli nemohu říct," řekl mluvčí saské policie. Televize Sachsen Fernsehen uvedla, že na místě, v jehož blízkosti nedávno německá policie zahájila stacionární hraniční kontroly, zasahovala řada záchranářů, hasičů i vrtulník.

Nutrie na labském břehu v Brné.
Roztomilé, ale nekrmit. Přemnožené nutrie by pro údolí Labe byly pohroma

Příčiny nehody šetří policie. Důležitá silniční tepna byla v obou směrech několik hodin uzavřena. Řidiči se inkriminovanému místu snažili vyhnout, objízdné trasy byly přetížené. "Teď už to je lepší, ale v noci tady jel jeden kamion za druhým. Dunělo to, vůbec jsem se nevyspala," řekla Deníku čtenářka z Tisé.

Habrovický rybník nabídl nejen dětem úžasnou podívanou, výlov 2023.
Výlov Habrovického rybníku v Ústí nabídl nejen dětem úžasnou podívanou

Ve směru do Prahy policie pustila dopravu těsně po půlnoci z neděle na pondělí. Ve směru na Německo se podle dostupných informací kolona rozjela dnes kolem 7.00. I tak je před hranicemi mezi kilometry 84 - 87 směr Petrovice stále zhuštěný provoz, je potřeba v těchto místech dbát zvýšené opatrnosti. V pravém jízdním pruhu se navíc střídavě tvoří a rozjíždí kolona nákladních aut.

Kolona kamionů na dálnici D8 před tunely do Německa.Kolona kamionů na dálnici D8 před tunely do Německa.Zdroj: čtenář Deníku

Před tunelem ve směru na D8 stojí totiž policie, která řídí provoz. Řekla to v pondělí před 11:00 mluvčí Veronika Hyšplerová. Uvedla, že jde o bezpečnostní opatření, kdy policisté pouštějí do tunelu vozidla postupně, aby v něm nezůstávala stát. Ucpané jsou i sjezdy přes Nakléřov a Libouchec. Řidičům se doporučuje využít při cestě do Německa dálnici D7 přes Chomutov.

Kvůli vážné nehodě na dálnici A17 poblíž českých hranic jezdily kamiony po objízdných trasách. Snímek je z Libouchce z noci z neděle na pondělí.Kvůli vážné nehodě na dálnici A17 poblíž českých hranic jezdily kamiony po objízdných trasách. Snímek je z Libouchce z noci z neděle na pondělí.Zdroj: Veronika Voráčková

Mohlo by vás zajímat: Vedlejší trasy do Německa střeží mobilní hlídky. Zachytily 18 migrantů

Zdroj: Janni Vorlíček