Ve středu brzy nad ránem havaroval mezi 18. a 9. kilometrem dálnice D8 ve směru na Prahu kamion převážející zvířata, který skončil mimo vozovku. Nehoda však u Veltrus na Mělnicku zablokovala provoz obousměrně.

Cesta z Prahy do Drážďan byla zprůjezdněna před devátou hodinou, na Prahu zůstala D8 uzavřena až do 17.30, kdy byl provoz zdela obnoven. 

Situaci komplikovala překládka skotu. „Překládka začala kolem 7.30, zvířata byla na boku několik hodin, jsou ve stresu, některá možná uhynula,“ řekla středočeská krajská policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Později doplnila, že překládka je komplikovaná, zvířata nechtějí z návěsu ven. „Vyprošťovat se musí jeřábem, těžko odhadovat, na jakou dobu to bude,“ dodala.

Podle informací hasičů na síti X jsou krávy vyčerpané, hasiči musí každou postavit na nohy pomocí jeřábu. Na místě je krajská veterinární správa, aby posoudila stav zvířat.

„Uzavíráme obousměrně dálnici D8 mezi EXITEM 8 až 19 na nezbytně nutnou dobu (několik hodin), a to z důvodu překládky více jak tří desítek krav z havarovaného nákladního vozidla,“ napsala policie ráno v příspěvku na sociální síti X

Mohlo by vás zajímat: Postříkané a hnusné zdi lidem den nerozsvítí, říká graffiti umělec Zadek

Zdroj: Janni Vorlíček