Nedaleko ústeckého městského stadionu v Masarykově ulici v pátek 26. února srazil osobní automobil 85letou seniorku. Po půl jedenácté dopoledne už jí nedokázali pomoci svědci, policisté ani záchranáři. Obyvatelka jednoho z okolních domů svým zraněním na místě podlehla. Řidič, který ji smetl z přechodu pro chodce, ujel. Ale ne nadlouho.

Podle svědků osobní automobil tělo ženy odmrštil z přechodu o několik metrů dál. Jedna ze svědkyň těsně před nehodou vystoupila z trolejbusu a čekala na další spoj. Viděla seniorku přecházet zebru z opačné strany. „Chlap jel nahoru na rondel a místo aby zabrzdil, zastavil nebo aspoň zpomalil, tak ještě přidal na rychlosti, smetl ji a ujel pryč. Bylo mi jasné, že je asi po babičce. Zahodila jsem vak a běžela jí pomoci, ale už bylo pozdě. Vidělo to dost lidí,“ líčila otřeseně.

K životu už ji nemohli přivést ani přivolaní záchranáři. „Přes veškerou naši snahu na místě zraněním podlehla,“ potvrdil mluvčí záchranky Prokop Voleník.

Po tragédii stálo u zastávky několik trolejbusů až do zatáčky. „Ta drobounká stařenka ležela na chodníku, kam ji přenesli. Byl na ni hrozný pohled. Od hlavy se táhla obrovská kaluž krve. Ještě ani nebyla chudinka přikrytá,“ navázala s povzdechem svědkyně, která nechtěla prozradit své jméno.

Policie případ vyšetřuje. „Řidič na přechodu přehlédl chodkyni, srazil ji a z místa nehody ujel. Policisté ho ale vypátrali a zadrželi. V těchto místech shodou okolností před nedávnem došlo k tragické nehodě, také šlo o seniorku,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Dodala, že provedená zkouška na požití alkoholu byla u řidiče negativní.

Tragédie vyvolala doslova lavinu negativních ohlasů na sociálních sítích. Diskutující se shodli, že zde řidiči často nedodržují povolenou rychlost a že je tu nebezpečné přecházet. Rovněž odkazovali na nedávno sraženou seniorku, která také po srážce automobilem zahynula.

Diskutující, která se podepsala jako Terezka Udatná, tu prý přechází každý den. „Vím, jak špatně a rychle tam řidiči jezdí. Bez ujištění, že mě řidič vidí, na přechod ani nelezu. Stejně okolo vás projede v neskutečný rychlosti. Tohle se nemělo stát vůbec,“ napsala.

Zapravdu jí dal i odborník na bezpečnost v dopravě a bývalý krajský koordinátor BESIP Jan Pechout. „Pokud se nehoda stala tak, jak ji líčí svědci, byla to s největší pravděpodobností chyba řidiče. Ale zrovna tohle místo osobně považuji za kritické,“ poznamenal.

Prý si tu dává hodně velký pozor. „Je tu zastávka MHD. Když tu stojí bus, má před sebou zhruba metr přechod pro chodce a o kus dál je ještě odbočka doprava. Nebezpečné pro chodce i řidiče. Hodnotím ho jako jedno z nejvíce nepřehledných míst na celé Masaryčce,“ dodal Pechout.

Magistrát podle šéfa ústeckého odboru dopravy a majetku Dalibora Dařílka prozatím žádná plošná opatření na Masarykově třídě v plánu nemá. „Nejprve musíme počkat na policii, aby vyšetřila, jak k nehodě došlo. Ale pokud ji srazil bezohledný řidič, tak opatření, která bychom mohli vymyslet, nepomohou,“ dodal.