Pokud chcete snížit riziko, že nabouráte svůj automobil, vyhněte se dvěma místům na Ústecku. Jako nejrizikovější v nové mapě nehodových míst pojišťovna Allianz označila křižovatku ulic pod novým areálem Masarykovy nemocnice a úsek silnice podél řeky Labe nedaleko Dolních Zálezel. I odborníci varují místa jsou opravdu nebezpečná.

„Analýza vychází z veřejně přístupné databáze s lokalizací všech dopravních nehod v České republice evidovaných policií," vysvětluje mluvčí pojišťovny Václav Bálek.

Kolony kamionů

Silnice u Dolních Zálezel je druhým nejrizikovějším místem Ústeckého kraje. Během posledních tří let tu policie eviduje dvě smrtelné dopravní nehody.

V úseku silnice I/30 u Dolních Zálezel řidiči na Ústecku bourají nejčastěji.

Jan Pechout z ústeckého Besipu tvrdí, že ho zařazení silnice podél Labe do nejrizikovějších úseků vůbec nepřekvapuje. „Téměř veškerá kamionová doprava mezi Prahou a Berlínem kvůli nedokončené dálnici D8 projíždí tudy. Ta silnice na to není stavěná," vysvětluje.

Výsledkem jsou dlouhé kolony aut. „Zvláště po ránu zde lidé se silnými auty velmi riskují a předjíždějí. Zatáčky vypadají dlouhé a přehledné, ale opak je pravdou," uvedl.

Kluzko a rychlost

Hned třetí místo obsadila křižovatka pod ústeckou nemocnicí. Ani zde nejsou policejní statistiky lichotivé. Tucet nehod, jeden mrtvý a tři těžce zranění.

I toto místo je velmi zapeklité. Podle Jana Pechouta mnozí řidiči z kopce směrem od nemocnice jedou rychle. Auta od Skorotic proto špatně odbočují. „Je tu i zvláštní proudění vzduchu. Pokud někde na Ústecku klouže silnice, je to zde. A vozovka je ještě velmi špatně klopená," uvedl Jan Pechout. Domnívá se, že by tu pomohl radar nepřetržitě měřící rychlost.