Od čtvrteční 17. do 22. hodiny evidovali hasiči v celém kraji 37 událostí, v nočních hodinách pak vyjížděli k 26 událostem. Nejvíce událostí hasiči řešili na Ústecku, Litoměřicku a Děčínsku. Nejčastěji zasahovali u popadaných stromů, jeden ve čtvrtek večer spadl také na koleje. "V Děčíně narazil osobní vlak do stromu. Nikomu z 24 cestujících se nestalo," uvedl Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje. Trať mezi děčínským hlavním a východním nádražím byla uzavřena. V noci pak ve Varnsdorfu hasiči čerpali vodu ze zatopeného sklepa rodinného domu.

V Jílovém se ve čtvrtek odpoledne také zřítila zeď v Teplické ulici nedaleko zdravotnického střediska. Části zdi dopadly na chodník a část silnice, hasiči kusy zdiva z vozovky odstranili. Událost se obešla bez zranění. Energetici v Ústeckém kraji naštěstí tolik práce neměli. 

"Aktuálně k 8.00 hodině ráno dispečink ČEZ Distribuce eviduje 46 poruch na vedení vysokého napětí, další desítky poruch na vedení nízkého napětí. Bez elektřiny je 12 tisíc odběrných míst na našem zásobovacím území. Nejhorší situace s z pohledu počtu omezených odběrných míst je v kraji Karlovarském (přes 4700 odběrných míst na Chebsku) a v kraji Plzeňském (3600 odběrných míst na Domažlicku a Klatovsku). Dále evidujeme bez napětí zhruba tisícovku odběrných míst v kraji Olomouckém, další tisícovku v kraji Královehradeckém. Dalších cca 800 odběrných míst pak v kraji Pardubickém a cca 500 odběrných míst v kraji Středočeském. Běžná poruchovost a minimální počtu odběratelů bez elektřiny je na severu Čech i v kraji Moravskoslezském a Vysočina," informovala mluvčí Skupiny ČEZ Soňa Holingerová.

V případě hlášení poruch je možné využít aplikaci PROUD, webový portál www.bezstavy.cz  nebo bezplatnou linku 800 850 860.

Mohlo by vás zajímat: Ústecká církev si pochvaluje strážníky. Chce je i na Půlnoční

Hlídky městské policie si pochvaluje i ústecké církevní vedení. | Video: MP Ústí n. L.