Na skok z mostu upozornil oznamovatel zavoláním na tísňovou linku. Na místo ihned vyjeli strážníci.

NEMOHL SE NADECHNOUT

"Hlídce operátor po vysílačce sdělil že muže unáší říční proud směrem k Mariánskému mostu. Po příjezdu hlídky na místo provedli strážníci kontrolu řeky Labe, a to v úseku v ulici Přístavní, kde muže zahlédli nedaleko od břehu mezi oběma mosty," doplnil Jan Novotný zástupce velitele Městské policie Ústí nad Labem. 

Strážníci ihned seběhli k řece a muže vytáhli z vody na břeh. Jelikož dotyčný se nemohl nadechnout a s hlídkou nebyl schopen nekomunikovat, byla mu po vytažení z vody provedena kontrola průchodnosti dýchacích cest (otevření úst, kontrola zapadlého jazyka) a poté ho strážníci převrátili na bok do stabilizační polohy.

Po tomto úkonu z muže vyšla voda a on začal se strážníky komunikovat. Hlídka poté provedla kontrolu těla muže, zda při skoku do řeky nedošlo u něho k nějakému viditelnému zranění. Na dotyčném nebyly patrny žádné viditelné známky poranění a ani si na žádnou bolest nestěžoval, pouze vykazoval známky podchlazení.

BEZ CIZÍHO ZAVINĚNÍ

Vzhledem ke všem těmto okolnostem byla na místo přivolána zdravotní záchranná služba. Strážníci muže dopravili k silnici, kde ho zabalili do deky.

Na místo se během několika minut dostavili i policisté a hasiči. "Při příjezdu jednotky Hasičského záchranného sboru na místo byl již mladík vytažený z vody Městskou policií. Byl podchlazený a zmatený. Hasiči jej pomohli ošetřit a předali Zdravotnické záchranné službě," uvedl mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

Policisté zjistili, že se jedná o Bartoloměje D. (1995), z Ústí nad Labem. Ten potvrdil, že z mostu do řeky skočil bez cizího zavinění a z osobních důvodů, které ale přítomným odmítl sdělit. Poté byl dotyčný zdravotníky převezen do Masarykovy nemocnice k dalšímu ošetření.

Strážníci muže vytáhli z vody na břeh.