Se zpožděním vlaků musí počítat cestující na trati mezi Lovosicemi a Ústím nad Labem. V úseku mezi Lovosicemi a Prackovicemi nad Labem došlo v pátek dopoledne k události, kdy dopravce Strabag Rail vjel do vlakové cesty osobnímu vlaku. Podle mluvčí Českých drah Gabriely Novotné ke srážce však nedošlo.

„V tuto chvíli probíhá vyšetřování. Zatím byl provoz obnoven na jedné ze dvou traťových kolejí. Dá se předpokládat zpoždění vlaků. U rychlíků je to asi 60 až 80 minut, u vlaku EC mířícího z Berlína asi 30 až 50 minut,“ informovala Novotná.

Předběžný termín ukončení mimořádnosti na trati je 11 hodin, může se však průběžně měnit.

K události došlo krátce před devátou hodinou ráno na trati Praha – Ústí nad Labem ve stanici Lovosice. Při posunu dopravce Strabag Rail projela souprava návěstidlo v poloze Stůj a vjela do vlakové cesty osobnímu vlaku 6153. Nikdo nebyl zraněn. Strojvedoucí stihli soupravy zabrzdit.

Provoz byl zastaven na trati Praha - Ústí nad Labem v úseku Lovosice - Prackovice nad Labem a také na trati Lovosice - Postoloprty v úseku Lovosice - Čížkovice. Provoz v úseku Lovosice - Prackovice nad Labem byl po jedné ze dvou traťových kolejí obnoven v 9.51 hodin. Provoz v úseku Lovosice - Čížkovice je nadále zastaven a vlaky ČD jsou nahrazeny autobusem. Na trati jezdí i dopravce AŽD.