Řidič osobního auta vyjel do protisměru na hlavní silnici Povrly - Děčín, kde se střetl s nákladním vozidlem. Řidič osobního auta po nárazu zemřel. Policie oznámila i jedno zranění, u řidiče nákladního auta.

"Okolnosti dopravní nehody jsou předmětem vyšetřování," řekla Deníku krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Policii byla tragická nehoda oznámena ve 14.49 hodin. K místu vyjeli i hasiči. Silnice je v úseku dlouhém přes 400 metrů zcela uzavřena. Policie odklání dopravu. Omezení má trvat do 20 hodin.

"Řidiče nákladního vozidla jsme odvezli do ústecké nemocnice s lehkým zraněním," sdělil mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby Prokop Voleník. Ke střetu došlo v úseku, kde řidiči často riskují a jezdí rychle. Silnice patří v tomto ohledu k nejproblémovějším v Ústeckém kraji.

Další vážná nehoda na Chomutovsku

V sobotu se v regionu stala ještě jedna vážná dopravní nehoda. U Černošic na Chomutovsku, při výjezdu na Karlovy Vary, do sebe vrazila dvě osobní auta. Podle předběžných informací se jedno otáčelo a právě v něm byl jeden člověk zraněn těžce a druhý lehce. Policie nejprve silnici uzavřela, pak dopravu řídila kyvadlově. Po 16. hodině se měl provoz vrátit do normálu.

U Drahonic na Lounsku sjel dopoledne do příkopu motorkář z Německa. Zranění bylo podle policie lehčího charakteru, skončil na ošetřovně u lékaře.