V úterý 3. srpna po 15. hodině stavěla policejní hlídka v Ústí osobní auto. Jeho řidič ale výzvy k zastavení nerespektoval a začal velkou rychlostí ujíždět. 

"Řidič se řítil i více jak dvousetkilometrovou rychlostí z Mojžíře směrem na Povrly, po zhruba dvou a půl kilometrovém pronásledování ujíždějící auto sjelo z hlavní pozemní komunikace na sjezd vedoucí k Labi, kde narazilo do betonové zábrany. Vozidlo se několikrát převrátilo přes střechu, řidič kabinu opustil a z místa utekl," informoval policejní mluvčí Daniel Vítek.

Po řidiči začalo pátrat několik policejních hlídek, včetně psovoda. Služební pes ukrývajícího se muže vystopoval, zhruba po půlhodinovém pátrání 30letého muže policisté zadrželi. 

"S ohledem na hrozivě vypadající nehodu na místo letěl i záchranářský vrtulník, nakonec lehce zraněného muže převezla na ošetření sanitka. Důvodem, proč hlídce ujížděl, byl zřejmě trest zákazu řízení, který má uložen ústeckým magistrátem, navíc měl muž pozitivní orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek v těle," doplnil Vítek.

Havarovaný vůz byl odtažen. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V krajním případě mu hrozí dva roky pobytu za mřížemi.