V úterý krátce před půlnocí zastavovala mobilní hlídka celníků, v rámci silniční kontroly na stanovišti v Trmicích na Ústecku, pomocí světelného terče vozidlo zn. Renault Trafic, s českou registrační značkou. Řidič nerespektoval pokyn k zastavení vozidla, naopak úhybným manévrem objel jednoho z členů hlídky, sešlápl plyn a začal ujíždět.

Záchranná služba v Ústí nad Labem. Operátoři si musejí zachovat chladnou hlavu v jakékoliv situaci.
VIDEO: Počítá se každá vteřina! Operátor záchranky musí mít chladnou hlavu

Hlídka se okamžitě pustila do pronásledování podezřelého vozidla. „Řidič na modré majáky a zvukovou signalizaci nereagoval a hlídce dál ujížděl, přitom svojí nebezpečnou jízdou ohrožoval další účastníky silničního provozu. Po pár minutách se celníkům ujíždějící vozidlo podařilo bezpečně zastavit,“ řekl Jiří Nejedlý, tiskový mluvčí CÚ pro Ústecký kraj.

Noční honička ulicemi Trmic. Řidič nadýchal skoro dvě a půl promileNoční honička ulicemi Trmic. Řidič nadýchal skoro dvě a půl promileZdroj: Celní správa České republikyŘidiče i spolujezdkyni vyzvali k vystoupení z vozu, aby provedli bezpečnostní prohlídku a kontrolu vozidla. Prohlídky byly negativní. Muž na dotaz hlídky, proč na výzvu nezastavil, odpovídal nesrozumitelně a jevil patrné známky požití alkoholu či omamných a psychotropních látek.

Celníci proto na místo přivolali policejní hlídku, která provedla jednačtyřicetiletému řidiči dechovou zkoušku na alkohol s pozitivním výsledkem. Alkohol tester mu naměřil hodnotu 2,41 promile.

„Muž čelí podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest či zákaz činnosti,“ dodal Nejedlý.

Mohlo by vás zajímat: Řidič v Tisé boural do všeho, co mu stálo v cestě. Nadýchal tři promile

Zdroj: Policie ČR